עמירן דביר: "האב השכול חיבק את התורה"עמירן דביר: "האב השכול חיבק את התורה"
ט' בחשוון תשפב | 15.10.21
על דמותו המיוחדת של אברהם אבינו, על מלאכי השרת ודעתם בנושא בריאת האדם, על הסיבה האמיתית למלחמה הראשונה בעולם היא מלחמת המלכים ועל סיפור מיוחד העוסק במסמך הסטורי ועל ארוע מרגש וחשוב שזכיתי להשתתף בו השבוע
פרשת לך לך: האם אכן עוד יש רעב בעולם?פרשת לך לך: האם אכן עוד יש רעב בעולם?ד"ר רם פישמן
מחשבות על קיימות בפרשת השבוע, השבוע: פרשת לך-לך: וַיְהִ֥י רָעָ֖ב בָּאָ֑רֶץ וַיֵּ֨רֶד אַבְרָ֤ם מִצְרַ֨יְמָה֙ לָג֣וּר שָׁ֔ם כִּֽי־כָבֵ֥ד הָֽרָעָ֖ב בָּאָֽרֶץ: האם עוד יש רעב בעולם? ד"ר רם פישמן בטורו (יהדות)
מה זה העסק שלי? // הרב בן ציון נורדמןמה זה העסק שלי? // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן3
גם בלי להבין ולרדת לפרטים, נצא מהאדישות. נגלה אכפתיות ואמפתיה. יש כאן מצוקה בריאותית וגם אנושית מול סגל הרופאים. הקול שלנו, צריך להישמע בבכל עוול חברתי (בארץ)
הרב אדרת זצ"לפנים מאירות // ישראל מאירישראל מאיר2
רק כשפורסמה תמונתו של הרב אברהם אריה אדר"ת זצ"ל, מרבני ישיבת 'נתיבות עולם', שנפטר לאחר שנפגע מקורקינט בבני ברק, גילה ישראל מאיר את גודל האבדה (מאמרים)
נפתלי בנטבנט, מאיפה עזות המצח שלך? // ישי כהןישי כהן48
דווקא אתה, ראש מפלגת ששת המנדטים שהצליח לסחוט את תפקיד ראש הממשלה לצד שרים בכירים נוספים, אתה זה שמעז לדבר על כוחן של נציגי הסיעות החרדיות? (טור דעה)
ועדת החקירה לאסון מירון"אסון החפיפניקיות הישראלית" / ארי קרויזרארי קרויזר10
הוועדה אמורה לפרסם סיכום ביניים והמלצות לקראת תכנון ההילולה הקרובה, אבל דבר אחד כבר די ברור, השיטה חייבת להשתנות. השיטה החפיפניקית הישראלית לא משקרת (חרדי)
עמירן דביר: "הבחורים מקיימים את העולם"עמירן דביר: "הבחורים מקיימים את העולם"עמירן דביר2
על ההבדל בין צדיק לתמים, על לידת נח ומי נתן לו את שמו, על ההקלה בעבודת האדמה שקרתה בזכותו, על אלף שנים שנעלמו מהמקרא, על מהי נשיאת חן, עמירן דביר בטורו (טור)
קידמה שצועדת אחורה // ח' רציניקידמה שצועדת אחורה // ח' רציניח' רציני
עולם נקי מהתראות וקרינה סלולארית, כדור בריא וצלול ללמידה ועשיה. שקט. דממה. רוגע ושלווה. נראה לכם?????... // ח' רציני קורץ על אפשרות של קריסה תקשורתית ארוכה ורחבה יותר... (ברשת)
איתי אוריהחיים כשליחות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
לפניכם תמונה, סטנדרטית לכאורה, בה נראה נער בר מצווה עם אביו במעמד עלייה לתורה. אך מאחורי תמונה זו עומד סיפור חיים ייחודי ומעורר השתאות // הטור השבועי (אקטואלי)
הרב דב פוברסקי'אל תתעסקו במוות שלי, תעסקו בנער' / טורהרב דב פוברסקי18
קרוב משפחתו של הרב אדרת, שנפטר בשל פגיעה בקורקינט, מסביר מה הוא היה רוצה שיתעסקו עכשיו; 'אני בכל זאת אני חש חובה להשמיע את קולו כפי שהדבר עולה בעיני רוחי' (טור)
מאיר גלהסיבה שצריך להוציא כאן רישיון לנשק / טורמאיר גל94
אם אתם יהודים במדינת ישראל. זה הזמן לבצר את הבתים. להוציא רישיון לנשק כדין ולרכוש אחד כזה כדין. כל מה שראינו עד עכשיו זה אפילו לא פרומו למה שהולך לקרות / דעה (טור)
סער ונתניהו. ארכיוןהשנאה של סער לביבי תעלה לנו ביוקר / טורציקי ברנדוין47
נכון, גדעון סער מתעב באופן אישי את ביבי, והוא היה מוכן להיזרק מהמערכת הפוליטית ולוותר על כס ראשות הממשלה, אך מדוע הוא מעביר חוק שיביא לנזק ארוך טווח? / טור (דעות)
כותב השורותרכילות על קרטופל-קיגעל // אלי שפיראאלי שפירא13
כאן לפניי קם וגם ניצב, הקונפליקט החרדי בהתגלמותו, לאכול את כל העוגה בתאבון רב, בלי לפספס את הדובדבן שעל הקצפת, אבל להשאיר אותה שלימה בתכלית השלימות (דעות)
שמעון ברייטקופף'חודש החגים' בעיניו של שמעון ברייטקופףשמעון ברייטקופף20
בבית כנסת יש לא מעט רגעי שמחה. התפילה, קריאת התורה, השמחות שנערכות בין כותלי בית הכנסת, אבל יש שמחה אחת שעולה על כולן // שמעון ברייטקופף על חודש החגים (חרדים)
'שנה מוסיקלית גרועה'? תלוי את מי שואלים'שנה מוסיקלית גרועה'? תלוי את מי שואליםדוד פדידה72
בתוך מבול הסיכומים המוזיקליים של השנה החולפת, בלט באופן מיוחד פוסט משונה ובוטה של השדרן הותיק וחברי הטוב מנחם טוקר, שבמשך שורות ארוכות ירה לכל הכיוונים (דעה)
עמירן דביר מתחיל את חומש בראשית בטורועמירן דביר מתחיל את חומש בראשית בטורועמירן דביר1
על חשיבות המילה הראשונה שבתורה, על אהבתו המיוחדת של הקב״ה אלינו, על חשיבות הכרת התודה, סיפור מיוחד על ר׳ חייא והקשר שלו לתנא שיצא לתרבות רעה (דעמירן בעלמא)
כשאתם נחנקים במסכה, תזכרו בדודה שליכשאתם נחנקים במסכה, תזכרו בדודה שליבתיה שגב17
הרהורים בעקבות פטירתה של אם הרווקים מבני ברק. היא זכתה לעשות שידוכין בשקט ובנחישות לעשרות בחורים, אבל הקורונה הרגה גם אותה. היא התירה בעבורינו חובה (דעות)
סוכת נוחעם הנופלת // ח' רציניסוכת נוחעם הנופלת // ח' רציניח' רציני2
כשאגודלו עודנה אדומה ויוקדת מנעיצת הנעצים, נכנס נוּחֶעם זורח ומאושר אל סוכתו וצעק "אההה איזו סוכֶּההההה!!" // ח' רציני קורץ על האווירה בסוכה, השכנים, ושמחת החג... (סוכה)
ל ציון רבי נחמן מברסלב במסע התעוררות עם קהילת הפארקעֹשֶׁר שָׁמוּר לִבְעָלָיו לְרָעָתוֹ // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
היום יום ההילולה של רבי נחמן מברסלב זצ"ל, יח' בתשרי, יום שלישי של חול המועד סוכות; אחד הסיפורים מתורתו תמיד מחזק ורלוונטי, ומתקשר ישירות לחג הסוכות (מאמרים, דעות)
מנחת הבל ומנחת קין, מי בסוף ניצח?  דעהמנחת הבל ומנחת קין, מי בסוף ניצח? דעהד"ר רם פישמן3
התחרות בין רועי צאן לעובדי אדמה מיושבים היא תחרות עתיקה. למרות שהמאבק בין רועי צאן לעובדי אדמה לא לגמרי הסתיים, הוא כבר מזמן הוכרע. ד"ר רם פישמן בטור אישי (טור)
מנסור עבאסבואו נושיט יד // הרב אליהו קאופמןהרב אליהו קאופמן8
העיתונאי החרדי הוותיק, הרב אליהו קאופמן, נפטר לאחר שנדבק בנגיף ה'קורונה' והוא בן 63 בפטירתן • "כיכר השבת" מגיש את המאמר האחרון שכתב - המתפרסם לראשונה (דעה)
בניית סוכהוְשָׂמַחְתָּ // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן4
הדרך להגיע לאושר, היא להפנים שכל המציאות בעולם הינה ארעית. הכל כאן בר חלוף. כשנפנים זאת, ממילא כל המחלוקות, היצרים, הפלגנות והריבים יעלמו מאליהם (מאמר)
זלמנוביץ האח, בבית החוליםתפילת יו"כ בבית חולים ששינתה אותי| טורישכר זלמנוביץ22
איש התקשורת ישכר זלמנוביץ', מספר על יום הכיפורים שלו, שלראשונה לא היה במחיצת הרבי שלו, אלא בבית החולים, לצד אחיו החולה ובנוסח 'עדות המזרח': "השתניתי" (טור דעה)
עמירן דביר: החשבון החדש שנפתח בסוכותעמירן דביר: החשבון החדש שנפתח בסוכותעמירן דביר
על הקשר בין פרשת האזינו לחג סוכות, על סיבת הישיבה בסוכה, מדוע בתאריך הספציפי הזה, על ענני כבוד ועל מחיקת חובות. עמירן דביר בטורו השבועי על פרשת השבוע (חרדים)
אילוסטרציהאיך סוגרים שידוך?! // הרב שמריהו גריינמןהרב שמריהו גריינמן5
המסמך המטלטל של הבחור המבוגר על חייו כמבוגר חרדי, שנותר לבדו בישיבה - עורר הדים רבים בעולם הישיבות והפך לשיחת היום; הנה טור התגובה של "ראש כולל לבחורים" (טור)
כותב השורותשעיר לעזאזל // אלי שפיראאלי שפירא5
לפני שנה נחתם בבית דין של מעלה, שפוליטיקאי טירון חובש כיפה סרוגה, עם אפס תמיכה ציבורית ומאה אחוז אמביציה להתיישב על כס ראש הממשלה גם אם יצטרך למכור את כל עקרונותיו - ירום (דעות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook