שקד ועבאסרע"מ נגד שקד: "תוקעת מקלות בגלגלים"
י' בחשוון תשפב | 16.10.21
ח"כים ממפלגת רע"מ טוענים כי השרה שקד תוקעת מקלות בגלגלים ל"תוכנית הכלכלית למגזר הערבי" וקראו גם להסדר ארוך טווח מול עזה, והסדרת הסטטוס קוו בהר הבית (פוליטי)
ימין, שמאל וחרדים; השרה זנדברג באולפןימין, שמאל וחרדים; השרה זנדברג באולפןישי כהן
ההחלטה שלא לעסוק בנושא המדיני; תחושת הנרדפות של החרדים; גזירות הממשלה; המס על חד פעמי ומדוע אינה מסכימה להפרדה באקדמיה? השרה תמר זנדברג בריאיון (ארץ)
יברקן במליאת הכנסת, אתמולאחרי שאיים שלא יתחסן: ח"כ יברקן מתנצליוני גבאי11
חבר הכנסת גדי יברקן מתנצל אחרי שאיים אתמול בכנסת כי לא יתחסן בעקבות היחס למתנגדי החיסונים ואמר "אם המצב יימשך כך, גם אני לא אלך להתחסן בחיסון שני ושלישי" (פוליטי)
ראשי המפלגות החרדיות, דרעי וגפני. ארכיוןהחרדים מרוצים באופוזיציה? "לא טעינו שנשארנו בחוץ"רפאל כהן7
התקציב שלא כולל גזירות משמעותיות ומבחן הנאמנות: ש"ס ויהדות התורה כבר 120 ימים באופוזיציה, ומבחינתם כך ישאר המצב עד תום כהונת הממשלה • סיקור נרחב (מגזין, פוליטי)
מלכיאלי, היוםצפו: מלכיאלי לשר; "תתנצל על דברי בנט"חנני ברייטקופף4
בדיון שנערך היום בכנסת, ביקש חבר הכנסת מלכיאלי, מהשר הנדל, להתנצל על הדברים החמורים שאמר ראש הממשלה נגד הציבור החרדי; ואיך השר הגיב לבקשה? צפו (אקטואליה)
ח"כ מאיר פרושפרוש: "אלקין, תזכור שהתחננת בירושלים"קובי רוזן1
ח"כ מיהדות התורה העביר מסר לשר השיכון במליאת הכנסת, ברקע ביטול תוכנית הדיור בקרית גת והריסת מערות הקבורה בגילה: "התנהגותך תהיה בעוכריך; אנחנו לא זבל" (פוליטי)
ליצמן נגד פרוש. המאבק נמשךליצמן תקף את פרוש ואייכלר במליאה • צפורפאל כהן9
יו"ר אגודת ישראל מתקשה לשלוט בשני חבריו מהסיעה, והחליט לתקוף אותם על שלא הגיעו למליאה בשעה שנאם על הצעה לפיה המדינה תשתתף בשכר לימוד בפעוטון (פוליטי)
הפגישה המשולשת בוושינגטוןשר החוץ: "זכות ישראל לתקוף את איראן"רפאל כהן2
שר החוץ נועד עם מזכיר המדינה האמריקני ועם שר החוץ האמירתי, בפגישה המציינת שנה להסכמי אברהם, ואמר: "כל גרירה נוספת של המו"מ מקרבת את איראן לפצצה" (מדיני)
סמוטריץ, היום במליאההח"כ לערבים: 'בן גוריון לא גמר את העבודה'רפאל כהן14
יו"ר הציונות הדתית השתלח בח"כים הערבים בדיון על חוק ההגירה, שנפל בקריאה טרומית ברוב גדול • ח"כ שמחה רוטמן, יוזם ההצעה: "איילת שקד מתביישת עכשיו" (חדשות)
עידית סילמןצעד מגוחך: החוק שהועתק עבר בטרומיתרפאל כהן7
הח"כית מימינה לקחה חוק של מיכל וולדיגר מהציונות הדתית, מחקה ממנו מספר מילים - והגישה אותו בשמה. לפני שעבר במליאה, תקף חה"כ טיבי: "זוהי תופעה לא לעניין" (פוליטי)
מנסור עבאסחוק הקנאביס עבר; עבאס תירץ: "זה רפואי"יוני גבאי26
החוק השנוי במחלוקת, שמפלגת רע"מ התנגדה לו עבר בקריאה טרומית - לאחר האישור של מועצת השורא. עבאס תירץ: "זה חוק רפואי בלבד"; ומדוע זעמו ב'ליכוד' • צפו (ארץ)
גבעת המטוסכשלפיד בחו"ל: אושרה בניה מחוץ לקו הירוקציקי ברנדוין1
בזמן ששר החוץ יאיר לפיד נמצא בביקור מדיני בארצות הברית, אושרה הפקעת קרקעות בשכונת גבעת המטוס בירושלים; "תקטע רצף טריטוריאלי של שכונות ערביות", אמרו (מדיני)
גדי יברקןחה"כ איים: "אמרוד בהוראות ולא אתחסן"יוני גבאי16
חבר הכנסת יברקן, התלונן על היחס שנוקט משרד הבריאות, כנגד כאלו שלא הולכים להתחסן, ואף איים: "אם המצב יימשך כך, גם אני לא אלך להתחסן בחיסון שני ושלישי" • צפו (כנסת)
ייפגש עם נציג האמירויות. לפידבכיר אמריקני לוחץ: אין תחליף למדינה פלסטינית, לא נוותרשלמה מן10
בנט שוב יתקפל? על אף הצהרות בכירי הממשלה כי מדינה פלסטינית לא תקום בתקופתם, גורמים בממשל האמריקני מתעקשים על הנושא, ערב פגישתם הצפויה של לפיד ונציג האמירויות (בעולם)
שר החוץ לפיד במפגש עם סגנית הנשיאארה"ב פועלת לצירוף מדינה ערבית נוספתכיכר השבת
מאמץ של ממשל ביידן להביא מדינה ערבית נוספת להצטרפות להסכמי אברהם ולהכרה בישראל, שמה של המדינה שעומדת על הפרק לא פורסם עדיין בשל הרגישות הרבה (פוליטי מדיני)
טיבי בכיסא היו"ר, היוםטיבי התעקש על התקנון, והח"כים התלוצצויאיר טוקר1
דיון על בריאות הנפש במליאת הכנסת נקטע כאשר מנהל הישיבה העיר לח"כ להתרומם מכיסא שעליו ישיבה. ההערה הפכה במהירות לדיון על כיסאות השרים במליאה • צפו (כנסת)
אלעזר שטרןשטרן הסיר מועמדותו לסוכנות היהודית; ממשיך לכהן כשרכיכר השבת10
השר אלעזר שטרן, מועמד הקואליציה לראשות הסוכנות היהודית, הודיע על הסרת מועמדותו לאחר שסיפר כי העביר תלונות אנונימיות שקיבל ל"מגרסה"; למרות הסערה - ממשיך לכהן כשר (חדשות)
בנט, בוועידה היוםללא בושה! בנט; "להגביל השפעת החרדים"יוני גבאי116
"אני שמח שיש חרדים, אבל אנחנו צריכים להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם", כך התבטא ראש הממשלה בנט; חברי כנסת: "גונב ללפיד את האידאולוגיה" (חדשות, פוליטי)
ח"כ רוטמןהמו"מ התפוצץ: רוטמן ושקד בקרב גרסאותרפאל כהן18
שרת הפנים מימינה והח"כ מהציונות הדתית רוטמן ניהלו מגעים על קידום חוק יסוד ההגירה בתמורה להעברת חוק האזרחות • אחרי שהתפוצץ, החלו בקרב האשמות (אקטואלי)
אדלשטיין ונתניהויולי אדלשטיין הודיע: "אתמודד מול נתניהו"רפאל כהן30
ח"כ יואל יולי אדלשטיין תוקף את יו"ר מפלגתו, בנימין נתניהו, במה שיכול להיות יריית הפתיחה למאבקים שלאחר היציאה לאופוזיציה: "למה שנצליח בפעם החמישית?" (חדשות, פוליטי)
בנט ונתניהונתניהו: "השרים לא סופרים את בנט" • קריאות 'שקרן' לבנטיוני גבאי80
ראש הממשלה נפתלי בנט נואם כעת במליאת הכנסת בדיון 40 חתימות שכונס על ידי האופוזיציה על "תקציב אנטי חברתי". ח"כים קראו לבנט שקרן והורחקו. גפני: "אי אפשר לשמוע אותו" (פוליטי)
בנט בדיון במליאהמתקפה חרדית: 'הכיפה הקטנה תעוף ברוח'רפאל כהן48
חברי הכנסת מיהדות התורה ומש"ס פתחו במתקפה את הדיון בהשתתפות בנט: "באת לעשות אקזיט, תרשום חשבונית ותעזוב אותנו" • נתניהו נעדר בתחילה, בניגוד לחוק (פוליטי)
דוד אמסלםאמסלם הוצא; "אתה והבוס שלך בריונים"יוני גבאי15
בדיון שנערך בוועדת הכספים, החליט היו"ר - מ'ישראל ביתנו', להוציא את ח"כ דודי אמסלם מהדיון, שלא נשאר חייב ואמר: "אתה והבוס שלך בריונים, זו השיטה שלכם". צפו (אקטואליה)
גדעון סערהחוק של סער הוא נגד הדמוקרטיה? • צפודוד הכהן3
האם החוק אותו מקדם שר המשפטים גדעון סער, להגבלת כהונת ראש הממשלה, הוא חוק נגד ראש האופוזיציה נתניהו, או שהוא חוק הנוגד את הדמוקרטיה הישראלית? צפו (חדשות)
משה גפני, היוםגפני: "צריכים לבקש סליחה מהגר"ח" • צפוקובי אטינגר27
בדיון שנערך היום בוועדת הכספים, הופיעה שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון, גפני הודה לה על התעקשותה שתלמידים ילמדו גם בקורונה. וביקש מהנוכחים שיבקשו סליחה • צפו (חרדים)
מרקל בישיבת הממשלה החגיגיתמרקל: הפתרון 2 מדינות; בנט: "אני פרגמטי"ציקי ברנדוין19
קנצלרית גרמניה היוצאת הגיעה לביקור בישראל, אחרי דחיה בשל המצב באפגניסטן ואמרה כי הפתרון מול הפלסטינים הוא שתי מדינות • בנט מצדו הצהיר כי הוא אדם "פרגמטי" (בעולם)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

כיכר facebook