אילוסטרציההדרגות שהבעש"ט הגיע בעישון המקטרת
י' בחשוון תשפב | 16.10.21
רבי יחיאל אב"ד קהילת קאוולע שלח שליח איש למדן וחכם, כדי לתהות על קנקנו של הבעל שם טוב הקדוש, השליח חזר וסיפר על ההשגות בעישון מקטרת // סיפור למוצ"ש (חסידים)
'חלאקה' לנכד האדמו"רים משומרי אמונים קריית גת וזאבליטוב'חלאקה' לנכד האדמו"רים משומרי אמונים קריית גת וזאבליטובשימי שפר
באתרא קדישא מירון התקיימה שמחת ה'חלאקה' לבן הרה"צ רבי שלמה ראטה, בן האדמו"ר משומרי אמונים - קרית גת, וחתן האדמו"ר מזאבליטוב, שהגיע לביקור בארה"ק (חסידים ואנ"ש)
ציון הבעל שם טובמה עושים כשלא מצליחים להתרכז בתפילהורד שאלתיאל3
אתה רוצה להתחיל להתפלל, והריכוז – 'אין'! במהלך היום, צצות בעיות שמפריעות להתרכז בתפילה, אבל: דווקא הקשיים, הם אלו שיגרמו לך – לומר 'קריאת שמע' בכוונה // טור (יהדות)
קברו של רבי נתן, היוםמהפרשה: להיות תמים, מה זה דורש ממני?ורד שאלתיאל
סוד הנצח והנצחיות של עם ישראל, בכל הדורות, הוא - התמימות. היום, המילה 'תמים' מתפרשת: 'פרייאר', 'מנותק', 'רחפן'. להיות 'תמים'? מה זה דורש? // פרשת שבוע (יהדות)
מאבק הספרים בין 770 לקרמלין, אילוסטרציה770 - נגד הקרמלין: ההתפתחויות החדשותיוסי נכטיגל5
'אוסף שניאורסון' - אוצר הספרים של אדמו"רי חב"ד, עומד במרכזה של סאגה חוקית שמתנהלת בבית המשפט בוושינגטון - בניסיון לכפות על ממשלת רוסיה להשיב את שגזלה (חסידים)
האדמו"ר מגור, הערבהחסידים הופתעו: הרבי מגור התערב במבחןשימי שפר58
"גם ליטוואק יבש כמוני יכול להרגיש את התנודות שהולכות כעת בשמיים", התבטא הגרב"מ אזרחי בפני אברכי גור שציינו 20 שנה למהפכת התורה בחסידות • תיעוד וסיקור (חסידים)
האדמו"ר מסאדיגורה במבחןבאמצע מבחן: האדמו"ר יצא מחדרו במפתיעשימי שפר27
תלמידי הישיבות בסאדיגורה שניגשו למבחן על מאות דפי גמרא ושולחן ערוך הופתעו לראות את האדמו"ר עובר בין השולחנות, משוחח עמם ומציץ בשאלות. צפו בתיעוד (חסידים)
הרבי מסערט ויז'ניץ בתפילה בציונו של בעל ההילולאהילולת ה'מקור ברוך': כך ציינו זאת בסערט ויז'ניץשימי שפר
בסערט ויז'ניץ, ציינו בשבוע האחרון את הילולת האדמו"ר בעל ה'מקור ברוך' זיע"א, בעליה לקברו, בערכית השולחן וחלוקת תפוחים על ידי האדמו"ר מסערט ויז'ניץ • צפו בתיעוד (חסידים)
שמחת ה'פארשפיל'אלפים בשמחת ה'פארשפיל' לנכד הרבי מסאטמרשימי שפר1
אלפי אוהדי וחסידי סאטאמר השתתפו במוצאי השבת האחרונה בשמחת ה'פארשפיל', לנכד האדמור, שנערך בבורו פארק • האחים לענטשעווסקי מגישים תיעוד מהאירוע (חסידים)
בשמחת החתונההרב ובר חיתן את בנו; הראשל"צ סידר חו"קאיציק אוחנה5
הרב עידו ובר-ארליך, חיתן אמש את בנו שלום דובער בכפר חב"ד. הראשל"צ סידר חופה וקידושין, אדמורי"ם, רבנים ואישי ציבור באו לשמח את החתן והכלה • צפו בתיעוד (חדשות,ארץ)
"יש לשמור על מערך הרבנות והכשרות""יש לשמור על מערך הרבנות והכשרות"שאול כהנא7
במהלך שמחת שבע ברכות לרגל נישואי בן הגאון רבי קלמן בר, רבה הראשי של נתניה, נשא האדמו"ר מצאנז דברים נוקבים על חובת הרבנים לשמור על מערך הרבנות והכשרות (חסידים)
בית הכנסת סאדיגורה בירושליםקרב הירושה: ביה"מ פסק לטובת סאדיגורהשימי שפר39
בדיון שנערך בבית המשפט, בסוגיית דירת אדמו"רי סאדיגורה זצ"ל בי-ם, פסק ביהמ"ש לטובת החסידות: "חשש שהמשיב ינסה לתפוס חזקה בדירה ולהכתיב מציאות בשטח" (חסידים)
שמחת התנאים: נכדת האדמו"ר ונכד האב"דשמחת התנאים: נכדת האדמו"ר ונכד האב"דשימי שפר
אדמו"רים וחסידים השתתפו בשמחת התנאים לנכדת האדמו"ר משאץ, עם החתן נכד הרה"צ רבי דוד טברסקי, רב דקהל חסידי רחמסטריווקא, ואב"ד מאקאווא ב"ב זצוק"ל • יהודה פרקוביץ תיעד • צפו (חסידים)
תיעוד מרגש: הנחת תפילין לנער היתוםתיעוד מרגש: הנחת תפילין לנער היתוםכיכר השבת2
משפחה וחברים השתתפו בהנחת תפלין מרגשת לנער ארי לוי, בנו הבכור של ר' דקל לוי ז"ל שנפטר מסיבוכי הקורונה; האירוע המרגש התקיים ב-770 שבכפר חב"ד • צפו בתיעוד (חסידים)
קברו של הס"ק מרוז'יןליארצייט: איך נחזיק מעמד לפני ביאת משיחורד שאלתיאל1
השבת ציינו את הילולת הס"ק מרוז'ין: מאמר מיוחד מתורתו, על ביאת המשיח: יהיה בעולם - בלבול גדול! כל היהדות תהיה, כמו תלויה על - 'שערה' // זו העצה להינצל בימות משיח (חסידים)
אילוסטרציהלמה בעש"ט הבטיח לתלמיד להיות בגן עדןהרב אהרון ראובן
וכשבא הבעל שם טוב הקדוש לתלמיד, ציווה שיצאו כולם מן הבית, ונער אחד, החביא את עצמו, ולא יצא מן הבית. הבין ואמר הבעל שם טוב הקדוש לחולה שימות // סיפור (חסידים)
ציון הבעש"טיש קושי בפרנסה? התשובה בפרשת השבועורד שאלתיאל
פרשת נח, מגלה את סוד הישועה לדורות! יש קושי בפרנסה? הילד? השידוך? ומי התורן שנמצא עכשיו בבידוד? מבקש קצת רוגע ושלווה, 'בא אל התיבה' – סוד הישועות! // מאמר (יהדות)
ב'לוקווע וולברוז' ציינו את הילולת האדמו"ריםב'לוקווע וולברוז' ציינו את הילולת האדמו"ריםשימי שפר
קהל מתפללי בית המדרש 'לוקווע וולברוז' בבני ברק השתתפו ביום רביעי בסעודת הילולא שנערכה בבית המדרש לרגל הילולת האדמו"רים בעל ה'עבודת יששכר' מוולברוז זיע"א ו'בעל הדברי העם' מלוקווע זיע"א (חסידים)
תיעוד: במודז'יץ חגגו 'ווארט' לנכדו הגדול של האדמו"רתיעוד: במודז'יץ חגגו 'ווארט' לנכדו הגדול של האדמו"רשימי שפר1
שמחה גדולה בחצר חסידות מודז'יץ לאחר שאמש (חמישי) נערכה שמחת ה'ווארט' לנכדו של האדמו"ר, החתן הבחור החשוב שמואל אליהו טאוב, בנו הגדול של בנו הגדול (חסידים)
ספר תורה. אילוסטרציהארון קודש נפל; האדמו"ר מכנס את החסידיםשימי שפר1
שבוע וחצי אחרי המאורע המצער, חסידי קאסוב בארצות הברית יתכנסו בבית המדרש במוצאי השבת, בראשות האדמו"ר, בשל נפילת ארון הקודש שהוצב באופן רעוע (עולם)
אב"ד ויז'ניץ כינס לראשונה את דייני בד"ץ ויז'ניץאב"ד ויז'ניץ כינס לראשונה את דייני בד"ץ ויז'ניץשימי שפר8
בראשות אב"ד ויז'ניץ: חברי הבד"ץ של ויז'ניץ הרבנים הגאונים התכנסו לראשונה למושב בית דין מיוחד בראשות הגה"צ אב"ד ויז'ניץ ובנו של הרבי העומד בראש הבד"ץ (חסידים ואנ"ש)
בשיעור של הגאב"דהגאב"ד מסר שיעור בקהילה שייסד בי-ם • צפוחנני ברייטקופף7
הגאון רבי אשר וייס, הגיע לראשונה למסור שיעור תורני באידיש בקהילת 'חיי נפש' החסידית, ברחוב שרי ישראל בירושלים, שנוסדה בברכתו ובעידודו, ע"י בנו ר' בנימין וייס. צפו (חסידים)
ביום ההילולא: הכנסת ספר תורה בברדיטשובביום ההילולא: הכנסת ספר תורה בברדיטשובשימי שפר
עשרות רקדו בחגיגת הכנסת ספר תורה למרכז החסידי הסמוך לציונו של רבי לוי יצחק מברדיטשוב, ביום ההילולא שלו • 'כיכר השבת' מגיש תיעוד (חרדים)
ציון רבי נחמן זי"ע"יצר מחשבות ליבו – רק רע"; דווקא מעודד!ורד שאלתיאל1
וכל יצר מחשבות ליבו – רק רע כל היום". ד' מעיד בתורה: רעת האדם – רבה! ואדם: כל היום חושב רק – רע! ממש לא מחמיא לקרוא זאת – ודווקא מעודד // רבי נחמן על פרשת נח (יהדות)
הריקוד של הרביריקוד ה'קאדערל' של האדמו"ר מקרעטשניף קרית גתשימי שפר4
לראשונה מאז עלותו לכס האדמו"רות, רקד הרבי מקרעטשניף בקריית גת את הריקוד העתיק הנהוג בקהילות חסידיות שונות • 'כיכר' מגיש תיעוד מיוחד • צפו (חסידים)
בביאלה - בית שמש ציינו את הילולת אביו של האדמו"רבביאלה - בית שמש ציינו את הילולת אביו של האדמו"רשימי שפר1
בחסידות ביאלה בבית שמש ציינו את הילולת האדמו"ר בעל ה'להבת דוד' מביאלה זצ"ל, אביו של הרבי שערך את שולחנו בהיכל בית המדרש בהשתתפות קהל החסידים (חסידים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
זלמנוביץ האח, בבית החולים
ישכר זלמנוביץ
תפילת יו"כ בבית חולים ששינתה אותי| טור
י"ב בתשרי תשפב22
הרב מנחם בומבך
הרב מנחם בומבך
טור מיוחד לזכרו של האדמו"ר מקרעטשניף
ט"ו באייר תשפא11
ההילולה השבוע על קברו של רבי מנחם מנדל זי"ע
ורד שאלתיאל
מה צריך לעשות כשלא מבינים את דרכי ה'?
ד' באייר תשפא