ירושלים: העיר המובילה בעליית מחירי הדיור בשנה האחרונהכך רוצה הממשלה להוריד את מחירי הדירות
ד' בחשוון תשפב | 10.10.21
כיכר השבת
שלושת שרי הממשלה הקשורים לנושא הדיור, אלקין, ליברמן ושקד ערכו פגישה מיוחדת בה הוצע מס מיוחד למשכירי דירות ה-airbnb כמו מיסים נוספים שינסו לפתור את מצוקת הדיור (כלכלה בארץ)
עבירות מס הן מבין העבירות הנפוצות ביותר בישראלחקירת מס – חקירה במע״מ, חקירה במס הכנסהכיכר בשיתוף רן תירוש
מדי יום מוזמנים אזרחים למסור עדות או להיחקר בפני רשויות המס השונות וכן מתנהלים מדי יום הליכים משפטיים בתיקי מס, בעבירות מס. רשויות המס מבקשות למצות את הדין, להעניש ולהרתיע סרבני תשלום ובצעי עבירות מס (מיסים)
מיץ ענבים לקידושהמלצה לאיווט: אל תעלה מס על מיץ ענביםרפאל כהן11
לקראת אישור החלת המס על שתייה מתוקה, והפגיעה המשמעותית בשומרי המצוות בשל הכללת מיץ ענבים, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור ל'כיכר השבת': צריך להחריג (ארץ)
ישראלים עובדים הרבה יותר ומרוויחים פחותישראלים עובדים הרבה יותר ומרוויחים פחותכיכר השבת2
מכון המחקר הכלכלי-חברתי 'פורום ארלוזורוב' מצאה שהעובד השכיר הממוצע בישראל עובד כ-1,900 שעות בשנה, לעומת אנגליה בה המספר עומד על פחות מ-1,600 (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהאוגוסט: נשבר שיא בהוצאות של הישראליםבני סולומון
ההוצאה היומית של הישראלים בכרטיסי אשראי בחודש אוגוסט עמדה על סכום של 1.191 מיליארד, כך עולה מהנתונים שמפרסמת חברת שב"א; וכמה הגידול ביחס לאשתקד? (בארץ)
ראש שירותי בריאות הציבור, הד"ר שרון אלרעי פרייס. מפנה את האשמה אל שר האוצר, אביגדור ליברמןד"ר פרייס מודה: אין הגבלות בגלל ליברמןיוני גבאי12
הרשת סוערת בעקבות דברי ראש שירותי בריאות הציבור לפיהם, "כל השרים תמכו בעצירת התקהלויות גדולות - כמו באילת, אבל זה לא יצא אל הפועל מסיבה כלכלית" (קורונה)
שר האוצר אביגדור ליברמןליברמן מאיים: "בלי הרפורמות - אין תקציב"רפאל כהן3
שר האוצר התייחס למפלגות השמאל בקואליציה, שמתנגדות לקידום רפורמת החקלאות, הרגולציה והעלאת גיל הפרישה לנשים: "מכשילי הרפורמות הם מכשילי התקציב" (כלכלה)
עו"ד אמי פלמורפלמור תהיה יו"ר דירקטוריון חברת החשמלשאול כהנא1
שרת האנרגיה אלהרר ושר האוצר ליברמן, החליטו למנות את עו"ד אמי פלמור לתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת החשמל. כמו ימונה השר לשעבר יצחק אהרנוביץ' ליו"ר חברת מקורות (ארץ)
אילוסטרציההבנקים יחויבו לדווח ללקוח לפני החזרת צ'קבני סולומון3
עד היום - הבנקים לא היו מחויבים לעדכן לקוח שצ'ק שלו עלול להיות מסורב בשל העדר כיסוי. החל ממחר, הבנקים יעדכנו את הלקוח באמצעות סמס או הודעה קולית לכשרים (כלכלה)
אילוסטרציהעלייה של כ-80% במבקשי קצבת אבטלהשלומי מלוביצקי
חודש לאחר סיום החל"ת, הביטוח הלאומי פרסם את נתוני החודש האחרון. למעלה מ-9000 בקשות הוגשו בחודש החולף לעומת החודש שקדם לו, בו הוגשו כ-5000 בקשות (חדשות)
שר האוצר אביגדור ליברמןזכאים לשלוח למעון? כרגע א"א לקבל סבסודרפאל כהן7
התיקונים שדורש לעשות שר האוצר בתשלומי מעונות היום, בהם הפגיעה באברכי הכולל, מסבכים את המערכת לקראת שנה"ל, והזכאים לסבסוד עוד לא יכולים להגיש בקשה (כלכלה)
AllJobs מתרחבת ורוכשת את אתר 'סחבק'AllJobs מתרחבת ורוכשת את אתר 'סחבק'בני סולומון
חברת AllJobs, המספקת פלטפורמה אינטרנטית למציאת עבודה הודיעה על רכישה של 60 אחוזים מחברת 'סחבק', פלטפורמה דומה לאיתור משרות הפונה לקהל הצעיר (עסקים)
תוספת מיליונים למיזם התזונתי שאלפי חרדים נהנים ממנותוספת מיליונים למיזם התזונתי שאלפי חרדים נהנים ממנומענדי קורטס4
לראשונה ייכנס לבסיס התקציב הביטחון התזונתי של אלפי משפחות, בהן משפחות חרדיות רבות • באירוע יוקרתי בתל אביב, בהשתתפות בכירי עולם הכלכלה בישראל ונשיא המדינה, הצהיר איש העסקים על מתן 30 מיליון שקלים מידי שנה למיזם
ממוצ"ש בחצות: התייקרות במחירי הדלקממוצ"ש בחצות: התייקרות במחירי הדלקקובי רוזן3
מגמת התייקרות מחירי הדלק נמשכת, והחל מצאת השבת בחצות - מחירי הדלק יעלו שוב, בפעם התשיעית ברציפות. מחיר הדלק יעלה ב-5 אגורות, שיא מאז יולי 2019 (כלכלה)
ועדת המחירים: לבטל פיקוח על מחירי לחםועדת המחירים: לבטל פיקוח על מחירי לחםכיכר השבת2
ועדת המחירים הודיעה כי קיימת תחרות מספקת, מה שמייתר את הצורך בהמשך הפיקוח על מחירי הלחם. עם זאת, מדובר עדיין רק בהמלצה ולאחר ביקורת תתקבל החלטה (כלכלה)
שר האוצר ליברמןליברמן יוזם: הקיצוצים בתקציב - רק ב-2023רפאל כהן4
שר האוצר לא רוצה לפגוע במאמצי המשק לשוב לשגרה, ולכן יקדם את העמקת הגירעון, כדי לקצץ בתקציבים בעתיד • בכך הממשלה תאשר 11 מיליארד שקלים שאין לה בהווה (כלכלה)
איווט ליברמןזנדברג וליברמן: מחירי ה'חד פעמי' - יוכפלוכיכר השבת87
שר האוצר ליברמן והשרה להגנת הסביבה זנדברג, הודיעו היום במסיבת עיתונאים על הטלת מס נוסף על כלל מוצרי החד פעמי. משפחות ברוכות ילדים יפגעו מכך יותר? (צרכנות, ארץ)
בנט וליברמן. ארכיוןימינה יוזמת: הפגיעה באברכים - רק לחרדיםרפאל כהן119
מפלגתו של בנט רוצה לצמצם את גזירת ליברמן כדי שתפגע רק בבני החברה החרדית • ע"פ 'כאן חדשות', יוכנס סעיף שיאשר סבסוד לבוגרי צבא, כך שדת"לים לא יפגעו (כלכלה)
איילת שקד (אילוסטרציה)השרה מציגה: "חלופת שקד לתמ"א 38"קובי רוזן1
שרת הפנים איילת שקד הציגה היום תכנית חילופית לתמ"א 38 שתוקפה יפוג בקרוב. אם התוכנית לא תאושר, תמליץ שקד להאריך תוקפה של תוכנית "תמ"א 38 לשנה נוספת (בארץ)
אילוסטרציהבחודש האחרון: השימוש באשראי - לשיאבני סולומון1
חברת שב"א מדווחת, על עלייה חדה של הישראליים בשימוש בכרטיס אשראי בחודש יוני האחרון, עלייה גבוהה מהחודש הקודם, וכן בהשוואה ליוני שנה שעברה • כל הנתונים (כלכלה)
יוסי כהן לצד נתניהוב'צינון': ראש המוסד היוצא מצא ג'וב חדשקובי אטינגר9
ראש המוסד היוצא יוסי כהן זוכה לפופולריות גבוהה בציבור הרחב, ומתברר שגם בקרב הקהילה העסקית העולמית, בזמן שהוא ממתין שיסתיים ה'צינון', הוא קיבל ג'וב נחשק (חדשות)
אילוסטרציה. יבוא רכביםעליה בשיעורי היבוא לישראל בחודש האחרוןבני סולומון
שיעורי היבוא לישראל עלו בכלל המוצרים. זינוק של 220% ביבוא כלי רכב מסחריים, ועליה של עשרות אחוזים ביבוא מוצרי החשמל • אלו הנתונים בהשוואה לשנה הקודמת (כלכלה)
שר הבריאות ניצן הורוביץ. נגד ליברמן ובעד החרדיםהורוביץ מתנגד: "לא לשלול מילד את צרכיו"רפאל כהן17
יו"ר מרצ חלק על עמדת שר האוצר, החתום על מניעת הסבסוד במעונות היום לאברכים: "לתת לילדים מה שהם צריכים" • גם ח"כ מהעבודה התנגדה: "חיתוך חמצן" (כלכלה)
אילוסטרציהכלכלת קורונה: הסדר ההוצאה לפועל הוארךכיכר השבת
ועדת החוקה האריכה היום בשמונה חודשים את ההסדרים המיוחדים בהוצאה לפועל, בשל הקורונה. ברשות האכיפה והגבייה חשפו: נפתחו 110,874 "תיקי קורונה" (כלכלה בארץ)
ארכיון. קופת חולים כללית במודיעין עיליתבית הדין התיר לעובדי 'כללית' לשבות מחרבני סולומון6
בשל אי עדכון שכר לעובדי מינהל ומשק, בקופת חולים כללית יצאו מחר לשביתה שתמשך שמונה שעות, מלבד מקומות שהוחרגו • בהסתדרות פעולים לפתור את המשבר (אקטואליה)
מרגי בכנסת, הערב"למה לבטל את הפטור ממס בקניה ברשת?"בני סולומון5
שר האוצר החדש ליברמן שוקל לבטל את הפטור ממע"מ על קניות ברשת, "למה הממשלה הזו שוב מנסה לפגוע בחלשים", תהה חבר הכנסת מרגי מעל דוכן הכנסת • צפו (חדשות, ארץ)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ5
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1