הסרטון עם האבוקדוסרטון קצר על אבוקדו גרם ל-FDA להתערב
כ"ה באייר תשפב | 26.05.22
מינהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, יוצא היום בהבהרה חריפה נגד סרטון שהסביר איך לשמר אבוקדו והופץ ברשת החברתית 'טיקטוק'; "לא ממליצים לאמץ את הטרנד" (חדשות)
הסכום העצום שנתרם לאוקראינה בביטקויןהסכום העצום שנתרם לאוקראינה בביטקויןבני סלומון
על רקע הסנקציות הכלכליות הכבדות שהוטלו על רוסיה, הערב נרשמה עלייה משמעותית במחיר הביטקוין; באוקראינה צייצו כתובת ארנק ועד כה נתרמו כעשרה מיליון דולר (ברשת)
פיליפ קרות'ר משדרוואו: הכתב שמדווח מקייב ב-6 שפות שונותבני סולומון11
על רקע המתיחות באוקראינה, דווקא סרטון שונה שהתפרסם בטוויטר הרעיש את הגולשים, בסרטון נראה עיתונאי מסקר את המתיחות בין רוסיה לאוקראינה אך בשש שפות שונות (חדשות)
פרשת פגסוסחושף פרשת הריגול שנעלם: 'אם הייתי יודע'יאיר טוקר2
אחרי שכל חשבונותיו החברתיים ירדו מהרשתות באופן פתאומי והעלו תהיות רבות, חשבון הטוויטר של עיתונאי כלכליסט, תומר גונן - שחשף את פרשת פגסוס, שב לפעילות (חדשות, ברשת)
היועמ"ש: הטוויטר של נבחרי ציבור  - ציבוריהיועמ"ש: הטוויטר של נבחרי ציבור - ציבוריכיכר השבת
נבחרי הציבור בישראל נוהגים לחסום ברשתות החברתיות את מתנגדיהם ומבקריהם, כעת קובע היועץ המשפטי לממשלה, כי המעשה הזה - אינו חוקי כיוון שמדובר בחשבון 'ציבורי' (דיגיטל)
בנימין נתניהוגם נתניהו הגיב: הציוץ המזויף שעורר סערהיאיר טוקר13
מסר שקרי בשם בנימין נתניהו שהופץ אמש עורר סערה רבה ואף גרר את התייחסותו של יו"ר האופוזיציה • "לא התערבתי בקמפיין ולא ביקשתי להפסיק", כתב ביבי, "תודה ינון" (ברשת)
נתניהוהסכום המטורף שגויס לנתניהו תוך זמן קצרבני סולומון39
קמפיין ההמונים שובר את הרשת: על רקע עסקת הטיעון, הושק היום קמפיין גיוס כספים ייחודי של תומכי נתניהו למימון הוצאות המשפט, בתוך זמן קצר גוייסו מאות אלפי ש"ח (ברשת)
ההודעהה-SMS הראשון בעולם - מוצע כעת למכירהשלומי מלוביצקי9
ה-NFT ממשיך לכבוש את העולם: החברה שהצליחה שהצליחה לראשונה בעולם לשלוח הודעת טקסט (בשנת 1992) החליטה למכור את ההודעה באמצעות NFT (דיגיטל)
גוי בישיבה? עקיבא נוביק וחיים לוינסון חגגוגוי בישיבה? עקיבא נוביק וחיים לוינסון חגגויאיר טוקר10
אחרי הפרסום ב'כיכר השבת' אודות בחור הישיבה השטייגניסט שהתגלה כגוי, העיתונאים ברשתות החברתיות, חילונים וחרדים כאחד, לא נותרו אדישים והגיבו בשעשוע (דיגיטל)
אלון מאסקשאלה אחת של מאסק, מסעירה את הרשתשלומי מלוביצקי8
האיש וההטרלות: מייסד חברת הרכב החשמלי 'טסלה', אלון מאסק' הדהים אמש שוב את סוחרי המניות וצייצני הטוויטר: "למכור עשרה אחוז מאחזקותי בחברת 'טסלה או לא?" (דיגיטל)
בני גנץפורסמו תמונות של גנץ ופרטים של חייליםכיכר השבת3
קבוצת האקרים העלתה לרשת תמונות של שר הביטחון בני גנץ, וטענה שהוא נמצא תחת מעקב: "יש לנו מסמכים סודיים"; כעבור מספר שעות פורסמו פרטי מאות חיילים (בארץ)
"קל": העקיצה של נתניהו לראש הממשלה"קל": העקיצה של נתניהו לראש הממשלהשלומי מלוביצקי14
יום פעיל ברשתות החברתיות: יו"ר האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו שחרר עקיצה ארסית לעברו של ראש הממשלה המכהן נפתלי בנט. הגולשים הריעו (חדשות ברשת)
מארק צוקרברג בפייסבוקדיווחים: "פייסבוק" שוקלת לשנות את שמהבני סולומון
מארק צוקרברג, מייסד הרשת החברתית הגדולה בעולם, מתכוון בקרוב ממש להודיע על שמה החדש של 'פייסבוק' שיאחד את כל חברות הבת - תחת מותג אחד (דיגיטל, ברשת)
אילוסטרציהעלייה בניסיונות למתקפות סייבר בבתי חוליםכיכר השבת
בסוף השבוע זוהתה עלייה בנסיונות למתקפות סייבר כנגד בתי חולים וארגונים רפואיים. הערכות מוקדמת ותגובה מהירה של צוותי מערך הסייבר בלמה את הנסיונות ולא נגרם נזק (דיגיטל)
נעזרה בסובבים. שקדשפה קשה? הסרטון המשפיל של שקד • צפויאיר טוקר70
סרטון שהופץ מציג את שקד באור מגוחך ומשפיל במיוחד: השרה שהשתתפה בועידה בירושלים, גמגמה קשות באנגלית ונאלצה להיעזר בסובביה. וגם: קרב העוזרים בטוויטר (ברשת)
"מבוא בלימודי אייפון";  בני גנץ לעג לנתניהו"מבוא בלימודי אייפון"; בני גנץ לעג לנתניהושלומי מלוביצקי49
בסרטון קצר שהוציא שר הביטחון בני גנץ הוא לועג ליו"ר האופוזיציה נתניהו ומציג אותו כמי שמאותגר טכנולוגית ואינו יודע להשתמש במכשיר הטלפון שלו. "לא ככה" • צפו (ברשת)
קידמה שצועדת אחורה // ח' רציניקידמה שצועדת אחורה // ח' רציניח' רציני
עולם נקי מהתראות וקרינה סלולארית, כדור בריא וצלול ללמידה ועשיה. שקט. דממה. רוגע ושלווה. נראה לכם?????... // ח' רציני קורץ על אפשרות של קריסה תקשורתית ארוכה ורחבה יותר... (ברשת)
הפצת פייק. אילוסטרציהבמבה הורגת ילדים? • שמועות, שקרים ופייק-ניוזמשה מנס23
איך מזהים פייק ומה דרכי ההתמודדות עם שמועות לא נכונות? מי מפיץ ומה האינטרסים שלהם? וההבדל בין פייק ניוז לשמועות
וואטסאפ וטלגרםטלגרם עקצה את המתחרה ואטסאפ בטויטרשלומי מלוביצקי5
קריסת פייסבוק, וואטסאפ ואינסטגרם מעוררת סערה ברחבי העולם, ולאחר שרבים הצטרפו לרשת 'טלגרם' המתחרה, החליטה טלגרם לשלוח עקיצה ל'ווטסאפ' בטוויטר (דיגיטל)
נתניהו והאייפון החדשסוף לשמועות: נתניהו הציג את האייפון שלושלומי מלוביצקי24
"איזה דגם?" השאלה שסיקרנה מיליונים בחודשים האחרונים נפתרה כשנתניהו שלף את מכשיר הטלפון החדש שלו. עד כמה זה דרמטי? בביתו עד לא מכבר היה מכשיר זמיר ישן (ארץ)
נפתלי בנטכך השפילו הילדים את ראש הממשלה • צפושלומי מלוביצקי74
"ראש הממשלה נפתלי בנט", סרטון שפורסם ברשת מציג תלמיד כיתה בבית ספר, מבזה את תמונתו של נפתלי בנט שתלתה בכיתה, זאת לקול צחוקם של חברי כיתתו • צפו (רשת)
ח"כ איתמר בן גבירבן גביר רוצה 'וי כחול' בפייסבוק; הם מסרביםשלומי מלוביצקי3
אחרי שסירבה לאמת את חשבונו - יו"ר עוצמה יהודית הודיע כי הגיש תביעה משפטית ויצא במתקפה כנגד הפלטפורמה הפופולארית. "נקדם את חוק "הרשתות החברתיות"" (דיגיטל)
משחק 'ירי בחרדים' שהופץ בטיקטוקהאנטישמיות ב'טיקטוק': זינוק של 912 אחוזיוסי נכטיגל9
הפלטפורמה החברתית שעל גביה התרחש 'טרור הטיקטוק' בערי ישראל, מהווה אכסניה גם לתוכן אנטישמי, הכחשת שואה וסרטונים גזעניים מרחבי העולם - שעוברים ללא בקרה (רשת)
הודעת השגיאההשרתים ג'ימייל ויוטיוב קרסו, ושבו לפעילותמישאל לוי13
מחברת גוגל העולמית לא נמסר הסבר לתקלה הנרחבת, שהופיעה לגולשים ברחבי העולם, שניסו להשתמש באחד מהשרתים הפופולריים, ג'ימייל ויוטיוב, ולא הצליחו (אקטואליה)
גם בקורונה: הסכנה הפסיכולוגית באינטרנטגם בקורונה: הסכנה הפסיכולוגית באינטרנטזאב קרומבי7
הציבור החרדי גולש הרבה יותר ברשת האינטרנט בימים אלו, בעקבות הקורונה • קרמינולוג מומחה מסביר בטור מיוחד על הסכנות הטמונות, וכיצד יש להילחם בהתמכרות הילדים (טור)
2020: הקפידו על הנכתב בהודעת השרשרת2020: הקפידו על הנכתב בהודעת השרשרתבני סולומון6
האינסטינקט הראשוני שלנו גורם לנו לדחות את הנכתב בהודעת השרשרת שרצה בקבוצות במהלך היום, אך ביררנו - והפעם כדאי לכם להקפיד על ההנחיה הכה חשובה (אקטואלי)

עוד כתבות

ברשת

לרשת החברתית ולרשת בכלל יש חיים בפני עצמן. סרטונים ויראלים, חומרים מעניינים וטכנולוגיות חדשות שצצות ועולות רק ברשת בסיקור מיוחד במדור דיגיטל של כיכר השבת.

כיכר facebook
קידמה שצועדת אחורה // ח' רציני
ח' רציני
קידמה שצועדת אחורה // ח' רציני
ב' בחשוון תשפב
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
היזהרו בוואטסאפ'כם // עו"ד יוסף ויצמן
י"ב בשבט תשעח19