אאא

שייח' בן 98 וחברו הקשיש באשמת כישוף: התמונות שמגיעות מסיני מזעזעות את העולם ואת המזרח התיכון. אמש (מוצ"ש) הוציאו עורפי הראשים של המדינה האיסלאמית במחוז סיני (אַדַּוְּלַה אלאסלמיה וִלַאיַת סַינאא') קשיש בן תשעים ושמונה וחברו לאחר שהאשימו אותם כי הינם כמרים קופטים שעסקו בכישוף.

לאחר שהתפרסמו התמונות, התברר גודל הזוועה. האיש שזוהה כסולימאן אבו חראז שייח' בדואי בן 98 המשתייך לשבט החי באיזור אל עריש שימש כמטיף דתי שקרא לצעירים לא להתעסק בטרור ועודד צעירים לרכוש השכלה.

השייח' שהוצא להורג
הגדלה

דאע"ש במחוז סיני הינו ארגון קטן שהתפתח מהארגון 'אנסאר בית אל מקדס', שנשבע אמונים לחליפות האיסלאמית. הארגון אמנם קטן ומונה כאלף לוחמים, אך מדיר שינה מהקברניטים המצרים וזורע הרס וחורבן בכל מקום אליו הוא מגיע.

הארגון מחופר היטב בצפון סיני ומשם הוא פושט על כפרים בדואיים ומתקני צבא ואנרגיה מצריים לצד תשתיות תיירות. הארגון כבר הכריז בעבר שבכוונתו לדרדר את כלכלתה ויציבותה של מצרים ועל כן פועל אסטרטגית בפיגועים שפוגעים בעיקר במדינה לצד זריעת טרור בקרב אזרחים.

זכור במיוחד הפיגוע שביצע הארגון כאשר הפיל מטוס נוסעים רוסי ובכך דרדר את כלכלת מחוז סיני הנשענת בעיקר על תיירות. הארגון גם פעל ופועל נגד ישראל וכזכור ירה מספר פעמים מנשק תמ"ס לכיוון אילת לצד פיגועים אחרים כנגד כוחות צה"ל המוצבים בגבול הדרומי.

זהירות: חלק מהתמונות עשויות להיות קשות לצפייה.