אאא


מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל נערכו ביום חמישי האחרון למעצרם של מיידי בקבוקי תבערה במחנה הפליטים שועפאט.

פעילות הכוחות המיוחדים של מג"ב באה לאחר שבמשטרת ישראל נחקרו בתקופה האחרונה מספר מקרים שבהם מספר חשודים הגיעו לפאתי מחנה הפליטים, ויידו בקבוקי תבערה לעבר רכבים שנסעו על כביש משה דיין (לכיוון פסגת זאב) הסמוך.

יחד עם מסתערבי מג"ב, נערכו גם לוחמי מג"ב בכוחות מתוגברים ובתצפיות לעבר מוקד הפעילות, במהלכה זוהו מספר חשודים שהגיעו למקום. החשודים נראו מדליקים בקבוקי תבערה ומיידים אותם לעבר הכביש תוך סיכון ממשי של חיי האזרחים שנסעו במקום.

"למרות שזיהינו שלצד החשודים הבגירים ישנם גם מספר קטינים שמבצעים את יידוי בקבוקי התבערה מדובר בפעילות טרור שסיכנה את חייהם של אלו שנסעו בכביש". אמר מפקד הפעילות והוסיף כי "כשבקבוק תבערה פוגע ברכב במהלך נסיעה מדובר בסכנה כפולה. גם הסכנה מהאש שאוחזת ברכב וגם הסכנה מאיבוד שליטה ברכב במהלך הנסיעה כתוצאה מבהלת הנהג".

הכוחות, כאמור, זיהו את החשודים מיידים את בקבוקי התבערה ורגע לאחר שאחד מהם הדליק בקבוק תבערה נוסף, אותו אחז בידו, הסתערו עליהם מסתערבי מג"ב והביאו למעצרם של 2 חשודים, כשלעברו של חשוד נוסף שהמשיך ביידוי בקבוקי התבערה בוצע ירי, ממנו נפצע.

הפצוע פונה לבית החולים שם נותח וכעת הוא בהכרה ומצבו מוגדר בינוני.

לאחר חקירת החשודים, שוחרר קטין בן 13 לביתו ומעצרם של שני החשודים הנוספים, קטינים בני 13-14 ממחנה הפליטים שועפאט, הוארך בשלב זה עד מחר.

הדלקת בקבוק תבערה ראשון
הדלקת בקבוק תבערה שני
המעצר