אאא

בשעות הצהריים (חמישי) ערך משרד ההגנה הרוסי טקס מיוחד לזכריה באומל, שנעדר מאז הקרב על סולטן יעקב שגופתו הוחזרה אתמול לידי משפחתו, לאחר שנמצאה על ידי צבא רוסיה והסורים.

הרמטכ"ל הרוסי ולרי גרסימוב קיבל את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בטקס במרכזו הציבו ארון עטוף בדגל ישראל, ובתוכו שרידי החפצים של באומל, ביניהם סרבל ונעליים.

ראש הממשלה פנה אל רמטכ"ל צבא רוסיה ולרי גרסימוב ואמר לו: "תודה רבה לך אדוני, תודה רבה שוב לנשיא פוטין ולמשרד ההגנה של רוסיה".

"היום המרגש הזה, והטקס המרגש הזה, מבטאים עוד ביטוי של הקשר המיוחד בין העם הרוסי והעם היהודי", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו המשיך, "אנחנו אף פעם לא שוכחים את הקורבן העצום של העם הרוסי והצבא האדום בהצלת האנושות ובהצלת העם היהודי מפני המפלצת הנאצית. מאות אלפי יהודים לחמו בגבורה בשירות הצבא האדום ורבים מהם אנחנו מכירים בארץ, הם עדיין נושאי מדליות, ורבים אחרים עזרו להקים את צבא ההגנה לישראל.

"לכן זה מחמם את הלב לראות את השותפות של הערכים, של כיבוד לוחמים, אחוות לוחמים, רעות לוחמים והעיקרון החשוב שלא משאירים אף אחד מאחור".

לסיום אמר נתניהו, "אני רוצה להודות לך אדוני, בשם העם בישראל, בשם חיילי צבא ההגנה לישראל ובשם כל האבות והאימהות של החיילים שלנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה בטקס לנשיא פוטין ולמשרד ההגנה על המאמץ להבאת זכריה באומל ז"ל לקבר ישראל לאחר 37 שנים.

בטקס נוגנה מנגינת אבל על ידי תזמורת משרד ההגנה הרוסי. בתום הטקס, דגל ישראל שהונח על הארון (בו החפצים), קופל ע"י אנשי משמר הכבוד ונמסר לראש הממשלה.

(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)