אאא

כלי תקשורת ברוסיה מדווחים היום (רביעי) כי ייתכן וישראל עשתה לראשונה שימוש בטיל החדש, המוכר בכינוי Rampage, כדי לתקוף מטרות טרור בסוריה.

בשנה האחרונה, העבירה רוסיה מערכת הגנה אווירית מתקדמת לסוריה, ועל מנת לעקוף את סוללות ה-S-300, השתמשה ישראל בטיל החדש, מתוצרת ישראלית.

על פי הדיווח, ישראל השתמשה לראשונה בטילים אלו בתקיפה האחרונה המיוחסת לחיל האוויר הישראלי באזור העיר חמה שבסוריה, שם השמידו מתחם צבאי.

טיל RAMPAGE הינו טיל תקיפה ארוך טווח, המיועד לפגיעה מדויקת במגוון רחב של מטרות איכות, אשר פותח בשיתוף פעולה של שתי תעשיות ביטחוניות מובילות בישראל, תע"ש מערכות והתעשייה האווירית.

הטיל המדויק פותח כמענה לצורך מבצעי מובהק של שדה הקרב העתידי כ"נשק מנגד" - חימוש שמוטל מטווח רחוק, מחוץ לאזור המוגן בטילי נ"מ (אזור מוגן טילים). הוא מצויד בראש קרבי, מנוע רקטי וחליפת ניווט מתקדמת המאפשרים את ביצוע משימת התקיפה של יעדים איכותיים ומוגנים היטב בדיוק מרבי.

ל- RAMPAGE יכולת חדירה מיטבית כנגד מערכי הגנה, דיוק פגיעה נקודתי, והוא מסב מינימום נזק לסביבה, וכל זאת במחיר משימה נמוך מאוד ביחס לפתרונות קיימים. המטרות האופייניות ליכולותיו של הטיל החדש הן מרכזי קשר ושליטה, בסיסי חיל אוויר, מרכזי תחזוקה, תשתיות ומטרות שטח ערכיות - גם כאלה אשר מוגנות היטב על ידי מערכות נ"מ.