אאא

היום (שלישי) הותר לפרסם את תיעוד מעצרו של המחבל יחיא אבו דיה על ידי מסתערבי משמר הגבול של משטרת ישראל, בעסק בו עבד בכפר א-זעיים.

כזכור, שלשום נחשף כי שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל חשף לאחרונה תשתית טרור באיו"ש, אשר גויסה על ידי פעילי חמאס בכירים מרצועת עזה, על מנת לבצע פיגוע תופת חמור בסמוך ליום הבחירות שהתקיימו לפני כשלושה שבועות.

קצין המסתערבים של מג"ב סיפר: "מספר שעות לאחר קבלת ההתרעה הבאנו למעצרו תוך ביצוע פעילות מהירה, ממוקדת ומסוערבת. מהחשדות שעלו נגדו ושמאוחר יותר התבררו בחקירה הבנו שמדובר באדם שחייבים לעצור מהר ובכל מחיר".

בחקירתו עלה כי אבו דיה עמד בקשר עם פעילי חמאס בכירים ברצועת עזה באמצעות האינטרנט, גויס לפעילות צבאית והסכים לבצע עבורם משימות ולשמש כמפגע מתאבד.

במסגרת קשריו לפעילי החמאס ברצועת עזה, התבקש אבו דיה לרכוש רכב ולשכור מחסן לטובת הכנת רכב תופת. כן התבקש לבצע מעקב אחר נקודת פיגוע מיטבית באזור מעלה אדומים, בו ריכוז גבוה של אוטובוסים, אזרחים וחיילים.

אבו דיה עקב אחר הוראות התשתית, ביצע תצפיות על נקודות הומות אדם ודיווח על כך לתשתית אשר בחרה את הנקודה המיטבית תוך העברת הנחיה למימוש הפיגוע באופן מהיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כחלק מההכנות לקראת פיגוע ההתאבדות, התבקש אבו דיה על ידי פעילי החמאס מרצועת עזה לצלם צוואה בשם הזרוע הצבאית של חמאס. אבו דיה תכנן לצלם עצמו מקריא את הצוואה טרם יציאתו לפיגוע כשהוא עוטה על ראשו סרט של הזרוע הצבאית של חמאס ולשם כך רכש חצובה לצילום.

במשטרה מעדכנים כי בימים הקרובים יוגש נגד אבו דיא כתב אישום.

גורם בכיר בשב"כ אמר ביום ראשון השבוע עם חשיפת הסיפור כי "תשתית הטרור של חמאס ברצועת עזה פועלת בכל העת לגיוס פעילי חמאס מאזור איו"ש לטובת הוצאת פיגועי טרור רצחניים במטרה לערער את היציבות הביטחונית באזור.

"פעילות זו של הזרוע הצבאית של חמאס, מצטרפת לשורה ארוכה של ניסיונות פיגוע באכוונת חמאס ברצועת עזה באמצעות גיוס פעילים באיו"ש, אשר סוכלו על ידי שרות הביטחון הכללי בשנים האחרונות ועד כה הובילו למאסרם של רבים.

"שירות הביטחון הכללי יחד עם כוחות הביטחון ימשיך לפעול לסיכול פיגועים של תשתיות הטרור של חמאס מבעוד מועד".