אאא

בימים האחרונים, פועלים כוחות משמר הגבול בגזרת עוטף ירושלים לסיכול יידוי בקבוקי תבערה לעבר כבישים וצירים מרכזיים. יידוי בקבוקי התבערה גרמו לאחרונה להצתות באזור מחנה הפליטים שועפאט והם עלולים לגרום אף לפגיעה בחיי אדם.

בסוף השבוע, נערכו במשמר הגבול עם כוחות גדולים שכללו תצפיות, מארבים וכוחות של יחידת המסתערבים של מג"ב. במהלך הפעילות זיהו הכוחות 2 חשודים שיידו מספר בקבוקי תבערה ממחנה הפליטים שועפאט לעבר ציר נסיעה ביטחוני הסמוך לחומה.

כוחות מסתערבים של מג"ב שנכנסו לתוך מחנה הפליטים תוך הטמעות בתוך האוכלוסייה המקומית, הגיעו לחשודים ועצרו אותם.

המסתערבים המתינו לכוחות הנוספים עם נשקים שלופים תוך ירי של מספר כדורים באוויר, בכדי למנוע מחשודים להתקרב אליהם ולפגוע בהם.

"מדובר בהיערכות ארוכה מאוד, לעיתים אף שוחקת שבסופה הבאנו להצלחה מבצעית גדולה עם מעצרם של 2 החשודים רגע אחרי תיעוד של יידוי בקבוקי התבערה. זו פעילות מסוכנת מאוד שמחייבת מקצועיות גבוהה, שיקול דעת ובעיקר קור רוח", אמר קצין מג"ב שפיקד כל הכוחות בפעילות.

לאחר שנעצרו החלו הפרות סדר במחנה הפליטים שכללו זריקות אבנים לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

2 החשודים, תושבי מחנה הפליטים שועפאט, נעצרו להמשך חקירה ובצאת השבת הוארך מעצרו של אחד עד יום שני ושל השני עד יום שלישי בבית משפט השלום בירושלים. היום (שני) האורך שוב מעצרו של החשוד עד ליום רביעי. נגד השניים צפויים כתבי אישום.

במשטרת ישראל מוסיפים כי "אל מול כל ניסיון לפגוע בביטחון תושבי ירושלים והמבקרים בה, תפעל המשטרה בנחישות וביוזמה למעצר חשודים ולסיכול כוונותיהם תוך שימוש באמצעים מיוחדים וכוחות מובחרים".