אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון), בפתח ישיבת הממשלה, לאיומים של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, ואמר: "אם חיזבאללה יעז לעשות איזו שטות- ננחית עליו ועל לבנון מכה צבאית מוחצת".

לדברי נתניהו: "בסוף השבוע שמענו את דברי הרהב של נסראללה על תוכניות התקיפה שלו. שיהיה ברור שאם חיזבאללה יעז לעשות איזו שטות ולתקוף את ישראל - ננחית עליו ועל לבנון מכה צבאית מוחצת".

"אבל בניגוד לנסראללה, אני לא מתכוון לפרט את התוכניות שלנו", עקץ נתניהו והוסיף: "די להזכיר שבמשך שנים נסראללה חפר מנהרות טרור שהשמדנו תוך ימים. על כל זה נאמר - אל יתהלל חופר כמפתח".

כזכור, אמש התבטא נסראללה כי: "חיזבאללה יכול לגרום היום לנזק עצום", כשהוא מפרט: "אזור החוף הישראלי באורך 70 ק"מ, בין נתניה לאשדוד, הוא האזור האסטרטגי ביותר. האזור הזה כולל אתרים כמו נמל התעופה, מחסני נשק, נמלי תל אביב ואשדוד ועוד". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אנחנו לא צריכים לפגוע בחיילים. במקום לבזבז את הטילים על הצפון אנחנו נלך לאזור הזה", הוסיף נסראללה. "האם האויב יעמוד בזה? אנחנו אלה שנחזיר את ישראל לתקופת האבן. ישראל ניסתה להיפטר ממכלי האמוניה בחיפה ולא הצליחה. בסך הכל צריך טיל אחד או שניים על המכלים האלה, והישראלים בעצמם אומרים שמספרי ההרוגים יהיו גדולים".

הוא התרברב: "כל זה מבלי בכלל להזכיר את התמרון הקרקעי, אני מדבר רק על כוח אש. כל מה שהצגתי זה רק המינימום. חשוב לי שהישראלים יבינו את הדברים האלה".

"ישראל יודעת שמלחמה עם לבנון לא תוביל לנצחון, הם יודעים מה יקרה בישראל במלחמה הזאת. כל מלחמה חדשה לא תהיה כמו 2006, מלחמה איתנו תביא אותם לסף הקיום שלהם, לסף תהום. אני עוד אתפלל בירושלים".