אאא

כוחות צה"ל שיפרו היום (שבת) את מוכנותם למגוון תרחישים, במרחב פיקוד הצפון ועוצבת הגליל, זאת בעקבות איומיו של חיזבאללה לנקום על תקיפות ישראל האחרונות.

ההיערכות הצבאית, מורגשת בכוחות היבשה, האוויר, הים והמודיעין. ישראלים רבים אף צפו בשיירות של משאיות צה"ל, כשעליהם תותחים מתנייעים, בדרכם לגבול.

כמו כן, המרחב האווירי בחלק גדול מאזור הגליל נסגר לתנועה, גם של כלי טיס אזרחיים.

במסגרת הערכת המצב, הוחלט על דחיית התרגיל הצה"לי, שתוכנן למחצית השנייה של השבוע. במקום זאת, הוא אוחד עם התרגיל המטכ"לי, שכינויו 'אבן הראשה', המתוכנן לשבועות הקרובים - 8-12.9.

במקביל, אנשי המילואים קיבלו הודעה על מועדי התייצבותם המעודכנים לתרגיל, שנועד לשמור על כשירות וכוננות כוחות צה"ל, ותוכנן מראש כחלק מתוכנית האימונים לשנת 2019.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כמו כן, החליט הרמטכ"ל אביב כוכבי, כי דובר צה"ל רונן מנליס, שמועד החלפתו תוכנן ליום שלישי הקרוב, יישאר בתפקידו בעת הזו, ומועד החלפתו עם תא"ל הדי זילברמן יקבע בהמשך.

 מנהיג חיזבאללה בנאומו (צילום: מתוך טוויטר)

כזכור, נסראללה, בנאום הצווחות והאיומים שנשא בשבוע שעבר, התחייב כי ישראל תרגיש את נחת זרועו בזמן הקרוב, זאת כאמור בעקבות התקיפה בסוריה - שסיכלה פיגוע רחפנים איראני - והתקיפה בביירות שבלבנון, סמוך למקום מגוריו, שפגעה בפרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה ואיראן.

לפני יומיים אף צוטט נסראללה כקובע את מועד פעולת התגמול שהוא מתכנן נגד ישראל, ל"תוך 72 שעות".