אאא

להקת הילדים 'פרחי ירושלים' מבצעים עם רבי שלמה קרליבך ז"ל שיר שהלחין על מנהל הלהקה בעקבות הפיגוע הקשה.

הזה זה ביום שישי, 4 ביולי 1975 לפני כ-45 שנים, בסביבות השעה 9:30 בבוקר, הובא לכיכר ציון מקרר על ידי מחבל פלסטיני, המקרר עורר את חשדם של מספר אזרחים, אך כשפתחו את דלתו הוא נמצא ריק, משום שהמטען, שהורכב משתי פצצות מרגמה, הוסתר בדפנות המקרר.

המקרר התפוצץ סמוך לשעה 10:00 וגרם ל-13 הרוגים וכ-70 פצועים, שניים מהפצועים נפטרו לאחר מכן בבית החולים ובכך עלה מניין ההרוגים ל-15. היה זה אחד הפיגועים הגדולים בהיקפם עד אז.

חנן אביטל היה חייל שעבר במקום כשהמקרר התפוצץ, הוא הוגדר כפצוע קשה. בעודו שוכב בבית החולים, החל לחפש את המשמעות האישית לחייו והחליט שהמוזיקה שהוא כל כך אוהב חייבת להיות הסיבה שבגללה הוא חי. בניסים גדולים זכה לצאת מזה, לחזור לחיים ולהקים את להקת הילדים 'פרחי ירושלים'.

באותה תקופה שררה ידידות נפלאה בין חנן לרבי שלמה קרליבך ז"ל. אביטל היה מתלווה אליו למופעים כשהיה בארץ. כשקרליבך שמע על הפיגוע הקשה, הוא הגיע לבקר את חנן בבית החולים ולכבודו הלחין שיר שבוצע באחד מערוצי הטלויזיה, שם סיפר קרליבך שהוא חיבר את השיר לרפואת ידידו: חנן בן לידיה.

מסתבר שבמשך השנים חנן כלל לא ידע שהשיר שכל כך אהב הולחן ובוצע בשבילו, רק לפני כחודשיים הוא קיבל סרטון ששלח לו אחד מידידיו, אותו סרטון מערוץ הטלויזיה. חנן התרגש עד דמעות מהשיר והביצוע המיוחד ומיד לקח את להקת הילדים 'פרחי ירושלים' לאולפן ההקלטות, שם הקליטו ביצוע שמצטרף למקור והופך להיות מרקם מדהים של סיפור על חברות, אמונה וניסים, בעיבוד חדש של עופר המרמן.