אאא

משה, בעל חנות באזור התעשייה בגבעת שאול, הבחין באברך קנאי שהחליט לנפץ מכשיר סלולרי על הגדר ברחוב כנפי נשרים בירושלים, לאחר שהסביר לו את הסיבה למעשיו - משה רתח עוד יותר.

בשיחה עם 'כיכר השבת', מתאר משה מה בדיוק קרה: "עברתי הערב ברחוב כנפי נשרים, והנה אני רואה בתחנה שמול בית התאומים יורד אברך קנאי מהאוטובוס ומנפץ פלאפון בחמת זעם על הגדר שהייתה שם".

"כאשר הוא הבחין שאני מסתכל", הוא ניסה להסביר את מעשו, וכך הוא אמר לי: "מצאתי את המכשיר הטמא הזה באוטובוס, ומכיוון שהרבנים אמרו לא לעשות 'השבת אבידה' על סמארטפון החלטתי לשבור בחמת זעם את המכשיר".

'בית התאומים', ברחוב כנפי נשרים. צילום: גוגל מפות
'בית התאומים', ברחוב כנפי נשרים. צילום: גוגל מפות
הגדלה

משה שהיה המום, שאל את אותו אברך, "יש לך מושג איזה נזק גרמת לבן אדם, אולי הפרנסה שלו שם, אולי במקרה יש לו שם דברים חשובים שלא יהיה ניתן לשחזר אותם, מי התיר לך?, לפחות תודיע לו, כמו שאתם בטח מבינים לא היה עם מי לדבר".

"לאחר שהוא הלך", ממשיך משה לספר, "הלכתי לבדוק האם יהיה אפשר לאתר את בעל הנייד - המכשיר היה בתוך נרתיק והיו בו כמה כרטיסי ביקור, ופתקים של שמות של חולים להתפלל עליהם וגם כרטיס נסיעה של אזרח ותיק, לא היה שום פרט מזהה שיכולתי להגיע למאבד לפחות להודיע לו מה קרה", מסיים משה בצער.

אילוסטרציה צילום: Uri Lenz/Flash90
אילוסטרציה צילום: Uri Lenz/Flash90
הגדלה

"לפי מה שאני מתאר לעצמי ככל הנראה מדובר ביהודי, חסיד חב"ד מבוגר". לסיום הוא אומר באירוניה, "אם אתם מכירים מישהו שאיבד מכשיר לפחות תודיעו לו מה עלה בגורלו...".