אאא

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, יצא הצהריים (שלישי) למתקפה נוספת נגד יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, והאשים אותו כמי שמנסה לטרפד כל אפשרות לממשלת אחדות בכדי להיגרר לבחירות שלישיות בתוך שנה אחת בלבד.

דרעי פתח את דבריו בכך שכבר התריע שאיווט עושה הכל בכדי לטרפד ממשלת אחדות: "אמרתי לפני כשבועיים בישיבת ראשי גוש מפלגות הימין בכנסת שאביגדור ליברמן, עושה הכל לטרפד הקמת ממשלת אחדות והוא האחראי הראשי לכך שישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית. מאז קיבלנו הוכחות נוספות לכך".

לדבריו: "בכל פעם שיש התקדמות בשיחות בין הליכוד לכחול לבן, ליברמן פועל לטרפד אותן בעורמה, מוליך שולל את נתניהו וגנץ ואז מאשים אותם בכך שהולכים לבחירות.

"כשצוותי המו"מ של כחול לבן חידשו את המו"מ לפני כשבוע, ליברמן מיהר להודיע כי יחתום לשתי המפלגות על ארכה של 14 ימים כדי להקים ממשלה. כשהמו"מ בין הליכוד לכחול לבן התפוצץ, הודיע ליברמן כי לא יחתום לשתיהן".

יו"ר ש"ס מסביר מדוע ליברמן לפתע לא פוסל ממשלת ימין צרה: "הבוקר שמע ליברמן כי נתניהו וגנץ עומדים להיפגש אחר הצהריים כדי לנסות להקים ממשלה ולמנוע בחירות, ופתאום הוא דואג להדליף שהוא שוקל לחבור לממשלת ימין. ניסיון נוסף שלו למנוע הקמת ממשלת אחדות ולהוביל את ישראל לבחירות שלישיות".

"ליברמן אחראי לכך שאין היום ממשלת אחדות", האשים דרעי: "ליברמן אחראי לבחירות שלישיות שגרמו לנזקים גדולים ועלולות לגרום לנזקים נוספים של מליארדי שקלים למשק ולשיתוק של המדינה. ליברמן עושה זאת אך ורק משיקולים פוליטיים צרים ואישיים שלו. אני מקווה שנתניהו וגנץ יבינו זאת ויקימו ממשלה רחבה וטובה למען העם והמדינה".