אאא

בבית משפט האריכו היום (שלישי) את מעצרם של שני החשודים שנעצרו אתמול בחשד למעורבות בניסיון השוד בעיר בני ברק לפני חודשיים.

החשודים, אחד מהם חייל חרדי בן 19 המתגורר בעיר ביתר עילית, והשני קטין המתגורר בגבעת זאב, נעצרו אתמול בתום חקירה משטרתית ענפה.

עורך דינו של החייל החרדי טען בדיון כי הדבר היחיד הקושר אותו לביצוע ניסיון השוד, הוא הרכב שבבעלותו - שזוהה כרכב שחנה מחוץ למקום.

לכן ביקש שלא להאריך את מעצרו. עורך הדין הוסיף וסיפר: "החשוד מספר לי שביום חמישי הקרוב אחיו הגדול מתחתן והוא מצפה ומחכה לרגע שהוא יוכל להיות בחתונה. שוחחתי עם אביו בטלפון ואמר כמה הבושה גדולה ושהם נמצאים בסיטואציה שלא דמיינו אותה".

עם זאת, השופט קבע כי ניסיון השוד בוצע בדירת מגורים בבני ברק, והנסיבות כאשר נעשה שימוש על פי הנטען באקדח במהלכו, מלמדות על מסוכנות רבה הנשקפת מהעוסקים במלאכה.

לאחר שהתייחס לגילו הצעיר של החשוד, לעובדה שאין לו כל עבר פלילי עד כה, והתיקים הסודיים שהונחו בפניו, הורה על הארכת מעצרו עד למחר (רביעי) בשעות הצהריים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מיד לאחר מיכן נערך הדיון לגבי החשוד הנוסף, שאישר במשטרה שהוא זה שנכנס לדירה בזמן שרצו לבצע שוד שלבסוף לא בוצע.

עורכת דינו של החשוד טענה: "הוא עובד עם אבא שלו, שהגיע לפה מגבעת זאב, מה שמצביע על משמעות מעצרו בקרב בני משפחתו. להשאיר אותו במעצר עם בגירים, גם אם זה יום או יומיים – זה לא ילמד אותו משהו טוב ובטח לא בגיל הזה".

לכן, ביקשה לשחרר אותו לחלופת מעצר, ולהורות על מעצר בית בבית אביו, מתוך התייחסות לעובדה שהוא הודה, העניק לשוטרים את הסיסמה לטלפון שלו, ושיתף פעולה.

השופט רועי פרי התייחס גם כאן למספר נתונים, ובסיומם החליט להאריך גם את מעצרו של הקטין מגבעת זאב עד למחר בשעות הצהריים.