אאא

האזעקות הערב (רביעי) בעיר אשקלון, נשמעו בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו עמד על הבמה בכנס לקראת הפריימריז שייערכו מחר במפלגת הליכוד.

בסרטון ניתן לראות כי מאבטחי ראש הממשלה הורידו אותו במהירות מהבמה, ופינו אותו למרחב מוגן. כעבור שעה קלה, חזר נתניהו לנאום.

בחשבון הטוויטר שלו צייץ נתניהו: "ההוא שירה בפעם הקודמת לא איתנו. מי שירה עכשיו – שיארוז את החפצים".

דבריו של ראש הממשלה, ברקע הירי במהלך הבחירות הקודמות בזמן שנאם בעיר אשדוד, והחיסול של מפקד הג'יהאד האסלאמי במבצע 'חגורה שחורה'.

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ אמר בתגובה: "המצב בו אזרחי ישראל נתונים לחסדי טרוריסטים וראש ממשלת ישראל לא יכול לסייר בחלק ממדינתו הוא תעודת עניות למדיניות הביטחון בדרום ואובדן הרתעה שאף מדינה ריבונית לא יכולה לקבל".

 יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן מסר: "זו הפעם השנייה השנה שפעילי טרור ברצועת עזה משפילים את מדינת ישראל, וראש הממשלה שוב, בעיצומו של כנס בחירות, מורד מהבמה ונמלט למרחב מוגן. ההבדל היחיד הוא שבפעם הקודמת זה היה במהלך נאום באשדוד והפעם באשקלון. בין הפעם הזו לפעם הקודמת נתניהו המשיך להטיף ולקדם הסדרה מול החמאס, אבל האמת העגומה היא, שלא הייתה הסדרה ולא תהיה הסדרה. מה שיש זה כניעה לטרור ושום מכבסת מילים לא תשנה את המציאות שנקלענו אליה. נתניהו, שעוד ב-2009 הבטיח שכאשר הוא ייבחר ימוטט את שלטון החמאס, בינתיים ממוטט את ההרתעה הישראלית".