אאא

המתיחות בדרום - נמשכת: מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה (רביעי) יעדי טרור של ארגון החמאס ברצועת עזה, בתגובה לשיגור שלוש רקטות, לאחר חצות הלילה, לעבר העיר נתיבות.

בשעה 00:12 נשמעו אזעקות בעיר נתיבות וביישובים עלומים ושרשרת. זמן קצר לאחר מכן מסר דובר צה"ל כי זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל.

 התקיפה הלילה בעזה

כתוצאה משיגור הרקטות, גבר כבן 37 לקה בחרדה ואיבד את הכרתו, הוא קיבל טיפול רפואי במקום על-ידי כוחות ההצלה.

בעקבת הרקטות, תקף חיל האוויר יעדי טרור של החמאס ברצועת עזה, בהם אתר לייצור אמצעי לחימה המשמש את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס.

 התקיפה הלילה בעזה

מצה"ל נמסר כי "תקיפה זו פוגעת ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס. צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל ונמצא במוכנות גבוהה למגוון לתרחישים. צה"ל ימשיך לפעול ככל שיידרש כנגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

אמנם ירי הרקטות לעבר נתיבות התקבל מעט בהפתעה אך המתיחות ביישובי הדרום נמשכת כל העת לאור טרור הבלונים שנמשך כל העת. במהלך היום אתמול אותרו לפחות חמישה בלוני נפץ, באזור שדרות ושער הנגב. הבלונים התפוצצו באוויר וגרמו לבהלה.

עד כה ישראל בעיקר צמצמה את ההקלות לפלסטינים בעזה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע לפני מספר ימים על עצירת הכנסת מלט לרצועת עזה וקיצוץ 500 היתרי כניסה לישראל עבור סוחרים מהרצועה עד להודעה חדשה.