אאא

משרד הבריאות מודיע היום (ראשון), כי גם מי שהיה בטאיוון, איטליה או אוסטרליה, בשבועיים האחרונים, ומפתח תסמינים של מחלה, צריך להיבדק מחשש שנדבק בנגיף הקורונה, לאחר שבמדינות הללו נרשמו לאחרונה מקרים לא מעטים של המחלה. 

אם עד כה, כל מי שמגיע מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו נשלח לבידוד ובדיקות, כדי לוודא שאינו נשא של הנגיף, הרי שכעת שלוש המדינות שאותרה בהן התפרצות קורונה - טאיוון, איטליה או אוסטרליה - וחש ברע, יישלח אף הוא לבדיקות.

בעקבות ההחלטה החדשה, צפוי גם נשיא המדינה ראובן ריבלין השב בעוד מספר ימים לישראל, להישלח לבדיקות אם יחוש מעט ברע, ואולי אף לבידוד, משום שהוא שוהה כעת באוסטרליה.

מבית הנשיא נמסר, כי לפי שעה הפמליה השוהה באוסטרליה לא צפויה לשנות את הלו"ז המתוכנן לביקורו הממלכתי של הנשיא בעקבות התפרצות הקורונה. "מנכ"ל בית הנשיא עומד בקשר עם מנכ"ל משרד הבריאות בנושא, ובכל שינוי שיתבקש".

במקביל, שר הפנים אריה דרעי הודיע על סגירת כל מעברי הגבול לכניסת אזרחים שהיו ביפן או בדרום קוריאה - במידה והם לא ישראלים.

לפי ההודעה הרשמית, "האיסור על כניסת מי ששהה ביפן ושמגיע בדרך אווירית ייכנס לתוקף החל ממחר בבוקר בשעה 8:00. רשות האוכלוסין וההגירה תיתן דעתה למציאת פתרונות מתאימים למצבים מיוחדים".

 ההיערכות להגעת מטוס מדרום קוריאה, אמש בנתב"ג (צילום: דוברות מד"א)

צו זה מתווסף כזכור לצווים הקודמים, המתייחסים למי ששהה בסין, בהונג קונג, במקאו, בתאילנד ובסינגפור.

בנוסף, משרד הבריאות מעדכן את המקומות שבהם ביקרה קבוצת התיירים הנוצרים מדרום קוריאה, שנמצאו חולים בנגיף.

על כל מי שבא במקומות הללו במגע (של יותר מרבע שעה במרחק של פחות משני מטר) עם הקוריאנים הללו, מוטלת החובה להיכנס לבידוד ביתי - מתריע המשרד.
 

ואלו המקומות שהתיירים ביקרו בהם:
מלון מגדל דוד בנתניה, ב-8 בפברואר.
הגן הלאומי בקיסריה, מלון גבריאל בנצרת, כנסיית הבשורה וכנסיית המשפחה, ב-9 בפברואר.
כפר הנופש עין גב, טבריה, הכנסייה של פטרוס, מסעדת תנורין במושבה מגדל וכפר נחום, ב-10 וב-11 בפברואר.
מלון דוד בים המלח וקניון ים המלח, מצדה, פארק תמנע, ב-12 בפברואר.
מערת המכפלה ומלון לאונרדו בבאר שבע, ב-13 בפברואר.