אאא

לרגל הנגיף המסוכן ההולך ומתפשט ר"ל, 'כיכר השבת', יערוך היום (ראשון) בשעה 16:00 שידור חי מכל רחבי העולם של תפילת נשים עולמית, שתשודר בלייב באתר - בראשות רבניות גדולות.

כידוע, בזכות נשים צדקניות - נגאלנו ממצרים ובזכותן אנו עתידין להיגאל. לכן, בערב חג החירות, יום ראשון, י"א בניסן, חמישי באפריל, בשעה 16:00, כולן יעזבו את עיסוקיהן ויצטרפו לשידור החי.

במהלך השידור החי, יועברו גם; טקס הפרשת חלה ותפילה מיוחדת למען עצירת המגיפה.

גם קהילות גדולות מרחבי העולם הצטרפו ליוזמה המיוחדת; בניו יורק , ניו גרזי , שיקאגו , לוס אנגלס , לונדון , מנצסטר , פריז , יוהנסבורג , מלבורן , טורונטו ועוד.

הרבניות שנרתמו להובלת התפילות והפרשת החלה:  הרבנית ציפורה לאו, הרבנית ימימה מזרחי, הרבנית טובה אליהו והרבנית שרה אליאסף. וגם האושיות; סיון רהב מאיר והזמרת דין דין אביב.

את המיזם יזם ישראל אליאסף בנה של הרבנית שרה אליאסף כשגילה שסבו וסבתו התגלו כחיוביים לקורונה ואז גמלה בו ההחלטה לקרוע שערי שמים עבור כל חולי ישראל והעולם.

אחת מיוזמות המהלך, היא מגישת 'כיכר השבת', אלישבע גליקסברג, שנרתמה כולה לפרויקט המיוחד והמרגש. 

מלבד אלו, גם אגף הרבניות באיגוד רבני קהילות, המזרחי העולמי והעמותה הישראלית לאקטיביזם חברתי, היו שותפים ביוזמה.

'כיכר השבת', קורא לרבבות הגולשות, לבוא ולהצטרף לפרויקט המיוחד, כולנו תפילה שבמהרה נזכה לראות את פני משיח.

 הרבנית ימימה נואמת בכנס של 'כיכר'

ישראל אליאסף, יו"ר העמותה הישראלית לאקטביזם חברתי אומר: "הבקשה להתפלל על סבא וסבתא שלי חולי הקורונה הפכה לתפילה עוצמתית כלל עולמית על כל חולי הקורונה בארץ ובעולם. לתפילת נשים יש עוצמה מיוחדת בוקעת רקיעים וכידוע,כל הלכות תפילת הלחש נלמדות מתפילת חנה. יהי רצון שהתפילה תפעל את פעולתה ותיעצר המגיפה".

אלישבע גליקסברג – אשת תקשורת ורבנית בגבעתיים: "משחר ההיסטוריה תפילת נשים עשתה את פעולתה ואני קוראת לכל אחת ואחת באשר היא, לקחת חלק ולהיות חוליה בשרשרת הדורות של נשות ישראל שבזכותן נגאלו אבותינו ובזכותן עתידים להיגאל ויקויים בנו הפסוק בישעיהו: 'טרם יקראו ואני אענה'".

הרבנית יסכה רגב מנהלת אגף הרבניות והכשרות באיגוד רבני קהילות:"בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל ובזכותן עתידין להיגאל. אנחנו מזמינות את כל הנשים לבוא ולהצטרף לתפילה לעצירת המגיפה. דווקא בחודש ניסן, חודש הגאולה יש לנו, הנשים סגולה מיוחדת לבקוע שערי שמיים ולהתפלל על עם ישראל ועל העולם כולו".

הרב דורון פרץ - המזרחי העולמי: יוזמה עוצמתית זו מהווה זכות גדולה לחבר בין רבניות, קהילות מובילות בעולם ואלפי נשים מקצוות תבל. הלוואי שתתקבלנה כל התפילות בחסד וברחמים .

התפילות שהנשים תאמרנה בזמן השידור חי
התפילות שהנשים תאמרנה בזמן השידור חי
התפילות שהנשים תאמרנה בזמן השידור חי