אאא

הרב שניר גואטה, עד לפני מספר שנים שחקן כדורגל בליגת העל וכעת מרצה בכיר, מספר באולפן 'כיכר השבת' על הרגע שהחליט לעזוב הכל, להפסיק לשחק בשבת ואז לפרוש. הראיון המלא, מחר בתוכנית מיוחדת לחג השבועות.

הרב שניר גואטה סיפר: "אני זוכר את היום הזה כי זה היה כשהייתי עוד במכבי נתניה ועוד לא עזבתי. אני זוכר שאמרתי להם שאני חושב בסוף השנה לעזוב. אמא שלי לא האמינה לי ואבא שלי לא נרדם בלילה, אף על פי שהם שומרי תורה ומצוות ומסורת.

"כל האחים שלי וההורים שלי עזבו את אילת אני אילתי במקור ובאו לגור בכפר יונה ליד נתניה, ככה שהם באמת קיבלו את הדירה על חשבון הקבוצה, הכל היה על חשבון הקבוצה, וביום שאני עוזב את הכדורג -ל הם צריכים להחזיר את הכל לקבוצה. להחזיר מפתחות, ותלכו מפה.

"ארבעה אחים קטנים ממני עזבו בתי ספר וגנים רק כדי ששניר גואטה יצליח בכדורגל. אח אחד היה גדול ממני ובצבא והכל, אבל כולם עברו בגללי, וכשאמא שלי שמעה את זה היא כמעט התחילה לבכות, הרגשתי שאני לא יכול לעמוד בזה ואמרתי, 'טוב, אני לא יכול, קשה לי', לא הצלחתי להתמודד, לא היה לי אז מספיק כלים כדי לקפוץ למים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב גואטה ממשיך ומספר כי "גם בן אדם שרוצה למסור נפש הוא צריך את הכלים, אדם לא יכול לקפוץ למים ולמות, אדם צריך לקפוץ למים כשיש לו מספיק אמונה וביטחון והוא יודע שהוא יעמוד בניסיונות כי זה דבר לא פשוט, פתאום קריירה, כל המשפחה על הכתפיים שלך - ופתאום ביי. אחים שלך עזבו את כל העולם בשבילך - ופתאום אתה זורק את זה לפח?.

"אתה יודע, יש בזה משהו, אבל יצר הרע הוא חכם. המשכתי את אותה שנה בכדורגל והחלטתי לעזוב את נתניה, יותר נכון הם דחפו אותי לצאת כי ראו אותי עם כיפה וציצית וזה פחות התאים להם. עברתי לאשקלון ושמה גרתי לבד כי סיכמנו שההורים יישארו בדירה ושמה המשכתי ללמוד תורה ומצווות, ועשיתי את הכל ב'שושו' כמו שאומרים במילים שלנו.

"כמה ימים לפני סוף שנה אמרתי לאשתי שסוף שנה אני לא הולך להמשיך במשחק כי יצר הרע תמיד אומר 'שנה אחרונה, שנה אחרונה', ואם אתה לא קם, יש זמן שאם לא תגיד 'נעשה ונשמע', כבר פספסת את המומנט. אמרתי לאשתי, 'אני סוף השנה, אין יותר כדורגל, אם יהיה כדורגל - לא בשבת', נעשה את זה בהדרגה".

תמונות מסך: עוז מועלם ויוסי רוט, ynet