אאא

פרסום ראשון: אייכלר רומז היום (רביעי) על ריצה עצמאית של חסידות בעלזא בבחירות הבאות, "מה שקרה פה זהו מחטף פוליטי. מסיבות דומות הוקמו בעבר ש"ס ודגל התורה", הוא כותב לחסידים, בעקבות אי מינויו ליו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת.

הסערה באגודת ישראל מגיעה כעת לשיאים חדשים. כידוע, חסידות בעלזא הנחשבת לחסידות השניה בגודלה בארץ אחרי גור, טוענת כי אינה זוכה לייצוג הולם בהתאם לכוחה האמיתי. בשל כך יוצא ח"כ ישראל אייכלר למתקפה חריפה בה הוא רומז על אפשרות של ריצה עצמאית של חסידות בעלזא בתוך יהדות התורה.

זעמו של אייכלר הבעלזאי, יצא על כך שהפסיד את הוועדה לפניות הציבור לטובת נציג חסידות ויז'ניץ יעקב טסלר, בניגוד למכתב שהנפיק בית הדין של 'מחזיקי הדת'.

כעת, בעקבות רמיזותיו לפילוג, גורמים בכירים באגודת ישראל אומרים ל'כיכר השבת': "זה הזמן לצאת לפריימריז בתוך המפלגה שיקבעו אחת ולתמיד את כוחן של הסיעות הפנימיות".

המכתב המלא (סריקה)
המכתב המלא (סריקה)
הגדלה

וכך כותב אייכלר, בטור שיפורסם בביטאון 'המחנה החרדי': "אנשים אחים אנחנו. המאבק אינו אישי, ובוודאי לא בין החסידים".

"לא הלכנו לכנסת לקבל שררה, אלא עבדות. אין לך שליחות קשה יותר מלטפל בפניות הציבור החי תחת משטר דיכוי הפוגע בכל יהודי חרדי הנתקל בחומת הבירוקרטיה העוינת. זכינו ב"ה לעשות זאת, ועוד נכונו לנו עתידות בס"ד, לעמוד לעזרת ה' בגיבורים; לא נרפה מהמאבק להפסקת האפליה של ילדי הת"תים, הוריהם ומלמדיהם".

"יש לנו הערכה רבה לפועלו של ח"כ יעקב טסלר, הן כעוזרו של השר ליצמן והן היום כנציג חסידי ויז'ניץ, שרובם אינם מעורבים בהדחה כלל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"המחטף הפוליטי הזה, הוא רק עוד מכשול, במסגרת מאבק של שנים ארוכות בחומה המפלגתית, עד להשתלבות חסידי בעלזא באגודת ישראל".

"אין זה סוד שהכוחות הוותיקים במפלגה, מתחלקים במשאבים מצומצמים ודלים. לכן הוקמה ש"ס והוקמה דגל התורה, שלא מצאו עבורם מקום - עד לעצמאותם".

"ב"ה חסידות בעלזא במשך יובל שנים, גדלה והצליחה ותופסת מקום נכבד בכתרה של היהדות החרדית. שום חומה לא עמדה לבלום את פעילות נציגי בעלזא בכל תחומי העשיה הציבורית. אנו היום בראש הפעילות הברוכה בנציגות החרדית. ממלכת בית בעלזא אינה תלויה בתפקיד מסוים, אלא בעשיה לטובת היהדות בכלל ולכל יהודי בפרט".

"שינויים פוליטיים, זה טבעי. זו הפוליטיקה. אסור להרים ידיים או להתייאש. בסוף - האמת והשלום יאהבו. נשתלב ונהיה כולנו יחד אגודה אחת לעשות את השליחות שקבלנו מכ"ק מרן רבינו שליט"א לקיים רצון אבינו שבשמים", חותם ח"כ אייכלר בנימה פייסנית משהו.