אאא

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) לאפשרות הנסיעה לאומן לראש השנה המתקרב, למרות סכנת ההידבקות בקורונה, ואמר שהענין נמצא כעת בדיונים.

בתשובה לשאלה, האם טיסות שכאלו יתאפשרו, אמר נתניהו: "יש הרבה פינות שאנחנו לומדים אותן כרגע. אנחנו חייבים קודם להגיע למצב של שליטה על התחלואה. אני מדבר עם רוני גמזו לפחות שלוש פעמים ביום, וקבינט הקורונה יקבל החלטות טובות".

בענין זה אמר היום מנהל המחלקה ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות ד"ר אשר שלמון: "עמדתנו המקצועית היא שאסור לאפשר לאירוע להתרחש, בשל ההתכנסות של 30,000 איש על רחוב וחצי. הדרך היחידה לעצור את זה, היא שהרשויות באוקראינה ינקטו את הפעולות המתאימות".

דבריו של ראש הממשלה נאמרו בתום סיור במפקדה המשימתית לקטיעת שרשרת ההדבקה, בבסיס פיקוד העורף, בה הוא קיים הערכת מצב ודיונים על מאמצי הסיוע של הפיקוד במאבק בנגיף הקורונה.

בדיונים השתתפו גם שר הביטחון בני גנץ, השר מיכאל ביטון, ראש המל"ל מאיר בן-שבת, סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין, מנכ"ל משרד הביטחון ובכירים נוספים.

נתניהו סיכם, לאחר הסיור, ואמר: "התרשמתי עמוקות ממפעל תעשייתי שמוקם פה לקטיעת שרשרת ההדבקה. יש פה מאמצים גדולים, תיאום מלא גם עם משרד הבריאות וכמובן גם עם פרויקטור הקורונה הלאומי פרופ' גמזו. עובדים יחד עם ראשי הערים, עובדים בתיאום, ומנסים לייצר דבר שלדעתי לא קיים בעולם - זה יכולת של קטיעה ברמה גבוהה מאוד, בהיקפים גדולים מאוד".

"רמת התחלואה היא גבוהה, אנחנו חייבים להוריד אותה, ואנחנו נוריד אותה במאמצים משותפים", הוסיף ראש הממשלה, "נגיע למצב שאנחנו יכולים לאתר נדבקים ולמנוע את המשך התחלואה, זה היעד. יש פה תאריכים, יש פה יעדים ויש פה אנשים מצוינים. גם המפקדים וגם חיילי המילואים וחיילות המילואים. מאמץ גדול, מאמץ מרשים, מאמץ טוב".

במענה לשאלות כתבים על המתיחות בגזרת הצפון, אחרי תקיפת חוליית המחבלים שלשום, אמר נתניהו: "אנחנו פגענו בחוליה ועכשיו פגענו גם במשלחים. אנחנו נעשה מה שאנחנו צריכים כדי להגן על עצמנו. אני מציע לכולם, לרבות חיזבאללה, לקחת את זה בחשבון. אלה לא אמירות סרק, אלא אמירות עם משקל כבד של מדינת ישראל וצה"ל, כדאי שיתייחסו לזה ברצינות".