אאא

על שמחת בית השואבה אמרו חז"ל: "מי שלא ראה שמחת בית השואבה לא ראה שמחה מימיו" והחב"דניקים בשכונת קראון הייטס, ניו יורק, לקחו את השמחה הזו צעד אחד קדימה. לפני 40 שנה עודד הרבי מליובאוויטש את חסידיו לקיים את ריקודי שמחת בית השואבה ברחוב. מיד לאחר הדברים הם יצאו מבית המדרש והחלו לרקוד - ומאז הכל היסטוריה.

כיום חסידי חב"ד בשכונה, אלפי אורחים נוספים שמגיעים למקום לחודש החגים ויהודים ממגוון זרמים המתגוררים באזור, מקיימים את ריקודי שמחת בית השואבה במעמד עצום שנערך מדי ערב של חול המועד סוכות וכולל סגירת ציר מרכזי בברוקלין, כאשר הריקודים מתחילים בשעות הערב ומסתיימים בשעה 6 בבוקר.

 (צילום: חיים טויטו, באדיבות אתר חב''ד אינפו)
(צילום: חיים טויטו, באדיבות אתר חב"ד אינפו)
הגדלה

בשל נגיף הקורונה ובהוראת משטרת ניו יורק ורבני ורופאי השכונה, הוחלט השנה על ביטול אירועי שמחת בית השואבה ובמקומם משאית עם מוזיקה חיה וזמרים תעבור ברחובות קראון הייטס. "המשאית תאפשר לכל תושבי השכונה לחגוג כל אחד מביתו שלו, במרחק בטוח וללא סיכון בריאות הציבור" אמר הרב ישראל שם-טוב, מארגן שמחת בית השואבה, לאתר קראון-הייטס. אינפו.

בנוסף, בניגוד למסורת בה הריקודים נמשכים עד אור הבוקר, השנה יוגבלו שעות הפעילות של 'משאית השמחה'. "אנחנו לא יכולים להסתובב באישון לילה עם רעש חזק" אמר הרב שם-טוב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מארגני האירוע רמזו כי יפרסמו תיעוד נדיר משמחת בית השואבה שהשתתפו בה כ-15 אלף איש. לדברי הרב שם-טוב, הווידאו שיוקרן יעניק לתושבי השכונה תחושה של שמחת בית השואבה על אף הביטול המצער.

  (צילום: דבורה לאה כהן)

האורחים ממשיכים להגיע, האכיפה מתוגברת

למרות נתוני התחלואה המדאיגים בארץ ובעולם, חסידי חב"ד עדיין ממשיכים להגיע לשכונה כדי לשהות בחגים במרכז חב"ד העולמי, 770.

 (צילום: באדיבות אתר חב''ד אינפו)
(צילום: באדיבות אתר חב"ד אינפו)

לפי דיווחים בכלי התקשורת החב"דיים, משטרת ניו יורק הגבירה את האכיפה באזור בשל דרישתו של ראש העיר, ביל דה בלזיו, והשבוע חילקו שוטרים לעוברים ושבים בקראון הייטס התראות על אי חבישת מסכה.

 (צילום: חיים טויטו, באדיבות אתר חב"ד אינפו)