זעקתו של האדמו"ר מסאטמר  (תמונה: באדיבות המצלם, ללא קרדיט)
אאא

האדמו"ר מסאטמר (מהרי"י) נשא לאחרונה דברי חיזוק והתעוררות לחסידיו, בבית המדרש המרכזי של החסידות שבוויליאמסבורג, ברוקלין, ובמהלכם דיבר בכאב ובבכי מר אודות המצב בו נמצאים היהודים ברחבי העולם בשל המגפה.

"צריכים אנו להתפלל, להתחזק ולבקש", פתח הרבי ביום הושענא רבה, "שנוכל להמשיך להתפלל בבתי המדרשות. היינו במצב נורא בפסח ובחג השבועות, שלא יכולנו לשהות בהם".

האדמו"ר המשיך וזעק: "בחודש אלול אפילו שהדבר התאפשר באופן חלקי ברוך השם, כעת שוב אנו רואים שרוצים לסגור את בתי המדרש". כזכור, בחסידות נענו להוראת הרשויות בניו יורק, והודיעו לפני סוכות כי יבטלו את הטישים ושאר אירועי החג.

 טיש 'נעילת החג' בסאטמר. ארכיון (באדיבות המצלם)

"יהודים נעולים בבתיהם ללא יכולת להתפלל, ועל זה אנו צריכים לזעוק, להתפלל ולעורר רחמי שמיים, על מנת שנוכל להמשיך את חיינו בקדושה ובטהרה, ובחינוך הילדים הטהורים", הוסיף הרבי.

וקריאתו של הרבי: "כולנו צריכים להמשיך ולהראות לקב"ה שלמרות הכול אנו ממשיכים לבטוח בו וללכת בדרכיו, כפי שכתוב 'מים רבים לא יכלו לכבות את האהבה' - פירוש: שלמרות המים הרבים והאסונות הקשים, אי אפשר לנתק אותנו מהאמונה בהשם יתברך".

"נבקש כולנו ונתפלל, שנוכל להמשיך את חיינו ולשלוח את ילדינו לתלמודי התורה והישיבות, כפי שאומר דוד המלך 'אחת שאלתי מאת ה' אותה אבקש'", סיים האדמו"ר מסאטמר בהתרגשות.