אאא

אז איך עבר עליכם השבוע הראשון של אחרי החגים? עברנו שבוע שלם והנה, הגענו לשבת פרשת נח. בניגוד לשמה, פרשת נח לא עשתה שום דבר יותר נוח... להיפך, נדרשו מנות גדושות של אמונה ושמחה כדי להתגבר על המבול והבלבול.

כאשר התורה מספרת שנח מצא חן בעיני ה', ה' מוזכר בשם הוי'ה. נח הוא אדם גשמי, שחי בתוך העולם. הייתה אליו התגלות של שם שהוא למעלה מהעולם. זה האידיאל. זה מה שיהיה בגאולה – שהשם הנעלה של ה', יחדור לתוך העולם המוגבל.

שבוע שלם עבר מאז שבת בראשית – מאז שירדנו לעולם וצריך לעשות חשבון נפש על הימים שחלפו. חשבון צדק אמיתי ויסודי צריך להביא אותנו למסקנה ברורה: הגאולה צריכה להגיע מיד! אין שום הסבר לזה שאנחנו עדיין נמצאים בגלות.

 (צילום: זאבי רוזנברג)
(צילום: זאבי רוזנברג)

ניקח מפרשת נח את האמונה והשמחה ונשאב ממנה כוחות לחורף של עשייה, עבודה והשקעה ובד בבד נזכור מהו מקור הברכה ונתפלל לשפע והצלחה.

ציפי בנאי הביאה את הפאות שמיוצרות בעבודת יד למרכז הבמה, כשעוד לא דובר עליהן - והובילה שינוי, בדיוק כפי שנח היה שונה מהסובבים אותו.

בשיחה פתוחה מגלה ציפי לראשונה איפה למדה את המקצוע ומה היא יודעת מעשרות שנים של ניסיון.

 (צילום: זאבי רוזנברג)
(צילום: זאבי רוזנברג)

אומרים לנו: "לצאת מאזור הנוחות". למה? מה לא טוב בלהיות באזור הנוחות? איך מוצאים את האיזון? מתי זה בסדר להישאר באזור הנוחות ומתי לא?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ביקשנו לשמוע מציפי מה יש לה להציע לבנות הצעירות מאותגרות השידוך, על מנת שירגישו בנוח עם עצמן, כיון שהביטחון העצמי שלהן באדמה בגלל שיער דליל או מקריח. 

והכי חשוב: קיבלנו טיפים מנצחים לרכישת פאה בצורה נבונה, שהרי רכישת פאה זאת רכישה שלא עושים כל יום. 

 (צילום: זאבי רוזנברג)
(צילום: זאבי רוזנברג)

נפלאות בפרשת נח – שואפות למצוא מנוח גם להרגיש יפה וגם שיהיה לך נוח.

הכותבת היא מנטורית ברוח יהודית, נשיאת נפלאו"ת, מרצה, מנחה ושליחה בתקשורת.

מייל: [email protected]

ניהול אולפן: זאבי רוזנברג