אאא

לאחר אין סוף תלאות והבטחות, התחבורה לבית שמש תשודרג כבר בקרוב, וחברות חדשות שזכו במכרז ייכנסו לפעולה. סכן שר התחבורה אורי מקלב אומר ל'כיכר השבת' כי "מדובר בשינוי משמעותי".

מי שזכו במכרז החדש הן חברות ההסעים 'תנופה' ו'נתיב אקספרס', שיפעילו את התחבורה הציבורית בפרוזדור ירושלים ובית שמש.

עוד בנושא מעקב 'כיכר' על התחבורה בבית שמש >>>

מדובר במסגרת תכנית משרד התחבורה להגדיל בעשרות אחוזים את שירותי התחבורה הציבורית בפרוזדור ירושלים ובית שמש ובכך לשפר באופן משמעותי את השירות לנוסעים.

יצוין, כי אלו המכרזים הגדולים ביותר שפורסמו עד כה בתחבורה הציבורית. המכרזים כוללים הפעלת עשרות קווים בינעירוניים, אזוריים ועירוניים חדשים ותגבור משמעותי של מאות קווים קיימים בפרוזדור ירושלים ובית שמש.

הקווים החדשים מתוכננים לענות בין השאר על הביקושים הצפויים לתחבורה ציבורית בישובים אלה, לאור התרחבותם המתוכננת.

 תחקיר "כיכר השבת" מתעד: כאוס תחבורתי לאלפי חרדים

סגן שר התחבורה אורי מקלב אומר ל'כיכר השבת', כי "אין ספק שמכרזים אלו יעשו שינוי מהותי אשר היה נדרש זה זמן רב, במיוחד לאורך הגידול באיכלוס התושבים בעיר בית שמש".

לדבריו, "מדובר במאות אוטובוסים נוספים ואלפי נסיעות נוספות שיתנו מענה לציבור בקווים העירונים בין השכונות השונות והקווים הבין עירונים, זה השלב הראשון לטיפון מידי בתחבורה הציבורית במקום".

פרטי המכרז

בפרוזדור ירושלים, זכתה חברת תנופה - באשכול זה יופעלו 30 קווים עירוניים ואזוריים באיזור קרית יערים - טלז-סטון.

במסגרת המכרז החדש תגדל תדירות הקווים בפרוזדור ירושלים ביותר מ-35% שיופעלו באמצעות יותר מ-160 אוטובוסים חדישים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לאורך המסלולים יוצבו שלטי מידע אלקטרוניים (Next Bus), שיעדכנו את הנוסעים בזמן אמת בזמני ההגעה של האוטובוסים. באשכול בית שמש זכתה חברת נתיב אקספרס. באשכול זה יופעלו 40 קווים עירוניים, אזוריים ובינעירוניים.

הקווים יופעלו בעיר בית שמש וממנה, למגוון רחב של יעדים ברחבי הארץ. זאת, באמצעות יותר מ-200 אוטובוסים חדישים מדגם יורו 6, בעלי רמת זיהום נמוכה ביותר.

באשכול זה יופעלו לראשונה גם אוטובוסים חשמליים. במסגרת המכרז החדש תגדל תדירות הנסיעה בקווי בית שמש ב-25% ויתווספו קווים חדשים רבים.

כמו כן, ישופר הקשר בין שכונות חדשות העתידות להתאכלס, מוקדי פעילות מרכזיים, בהם תחנות רכבת, אזורי תעשיה ומרכזי קניות. בסופי שבוע, חגים ותקופת "בין הזמנים" יורחב השירות הבינעירוני מהעיר ליעדים שונים שבאשכול. כמו כן, יתוגבר השירות הבינעירוני בין בית שמש לבני ברק, יפוצלו קווים ארוכים, ויפתחו קווים ליעדים חדשים.