אאא

במכתב שהגיע היום (שני) לבית משפט המחוזי בירושלים, מגולל אדם דתי העצור מספר חודשים, את תלאותיו במתקן המעצר; אחת מהן - שהיית ערבים לצידו, הגורמת לו תחושת סכנה.

"הנדון: התנהגות בלתי סבירה ובלתי תקינה", פותח מ.נ.מ את מכתבו החריג, "אני עצור מזה כחודשיים וחצי במגרש הרוסים, ובמשך זמן זה חיי נתונים בסכנה כאשר האגף בו אני שוהה הוא בן 7 תאים, כולם של בני מיעוטים".

לדבריו, "גם 'אסיר החוליה', אשר מחלק את האוכל ואחראי על הוצאת האשפה, הוא בן מיעוטים, והנהלת בית המעצר - בניגוד לכל הגיון - משאירה אותי בסכנת חיים יומיומית".

"זאת ועוד", מוסיף מ.נ.מ: "אני עציר דתי אר מקיים אורח חיים דתי, כאשר ההנהלה רוצה לשים אותי בתא גויי... וכל זאת - במדינת ישראל 2020".

 כיבוי שריפה בבית המעצר. ארכיון (צילום: דוברות כב"ה ירושלים)

למרות שבעבר כבר הוגשה על ידו עתירה בנידון זה, כותב העצור הדתי כי תשובות פרקליטות המדינה לטענותיו היו "רצופות אי דיוקים, שלא לומר שקרים".

ומעבר לכך: "אז השופטת לא התרשמה שמדובר בנסיבות קיצונית עד כדי התערבות בית המשפט", כותב מ.נ.מ, "אך כאן מדובר בנסיבות קיצונית ביותר, ואבקש לפרט את דברי בעל-פה".

מדוברות שירות בתי הסוהר נמסר ל'כיכר השבת' בתגובה: "העצור הגיש היום עתירה לבית משפט, ולא נכון לדון בה בתקשורת טרם ניתן מענה לביהמ"ש כמקובל".