יעקב ועשיו התאומים, המתרוצצים בקרבה של רבקה, מסמלים את שני הכוחות הנאבקים בכל אחת מאיתנו – לכולנו יש יעקב ועשיו פנימיים. יעקב נוטה אחר לימוד החוכמה ועבודת המידות ועשיו נמשך להנאות הגוף ובמלחמה בין יעקב לעשיו - יעקב הצעיר מנצח את עשיו השעיר.

פרשת תולדות מספרת לנו על לידת התאומים הכה שונים. כשתינוק נולד יש בו את הכל. בזמן הלידה יש לנו כבר את כל מה שהולך להיות מאיתנו בעתיד. מעלתו של התינוק על המבוגר היא החיבור שלו עם ה' מצד עצם הנשמה, לא כי לימדו אותו ולא כי נתנו לו אוכל, זה פשוט קיים שם.

גם כל אחת מאיתנו חווה בכל בוקר מחדש את רגע הלידה. מדי בוקר יהודי נולד עם חיבור של עצם הנשמה לה' יתברך ועוד קודם שניעור משנתו, מרגיש את ההתחדשות ואומר "מודה אני". המטרה של כל זה היא להסיר את המכוסה ולגלות את הלב כשמו ומהותו של חודש כס-לו.

בפתחו של חודש הגאולה, חודש האור, החודש בו אנו מתברכים בחג החינוך, הלא הוא חג החנוכה, נזכור שחושך לא מגרשים במקלות, אלא מדליקים את האור. כאשר האור הטוב מאיר בלב באמצעות לימוד תורה, מצוות ומעשי חסד, מתמעט ונסוג החושך וגם את יכולה להפוך את החושך לאור גדול.

אורחת נפלאה בתוכנית השבוע: אודליה פרוש, מנכ"לית "GoUP" - חברה להכשרת מנהלים מעל הכל ולפני הכל, אשת חינוך בנשמתה, פעילה חברתית, אמא לארבעה, נשואה וגרה בבית שמש.

אודליה עשתה שינוי קריירה משמעותי בעקבות פטירתה הפתאומית של אמה היקרה ומאז היא מניעה את עצמה ואת החברה שהקימה, מתוך שליחות גדולה ודיוק גדול של המקום שלה כאישה ולמען הוצאה לפועל של היכולות והכוחות שה' נתן לה למען הכלל.

אודליה מספרת כיצד יולדים רעיון מהמסד ועד היעד, מה אומרים בארגונים על יועצת חרדית שמכשירה מנהלים, איך בונים חזון ותהליך משמעותי, על הרגע של נפילה - קושי שהותיר אותה פעורת פה ובלי תשובות והכי מעניין: אתגרי החינוך בדור הקורונה ומה היא הצמיחה ממנה ומילדיה.

נפלאות בפרשת תולדות - מתחילות!

הכותבת היא מנטורית ברוח יהודית, נשיאת נפלאו"ת, מרצה, מנחה ושליחה בתקשורת, [email protected]

ניהול אולפן: זאבי רוזנברג