אאא

מאות רבות משתתפים בשעה זו (שני) בבית הלוויות שמגר בירושלים, בהלוויתו של הגאון רבי דוד פיינשטיין זצ"ל, ראש ישיבת 'תפארת ירושלים' בניו יורק, חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בארה"ב ומחשובי פוסקי ההלכה במדינה.

צפו בשידור חוזר:

(צילום: שיא לייב)

ראשון הסופדים, קרוב משפחתו וראש ישיבת עטרת שלמה הגאון רבי חיים פיינשטיין, פתח ואמר: "קשה לומר שבחים על הגאון הגדול, שהסתיר את כוח התורה שלו, אדם שהיה עניו מאד ושהאיר בתורה לכולם, אדם שהסתיר במשך כל חייו את השבחים שנגיד עכשיו".

"הגאון המנוח למד ולימד בכל חלקי התורה והורה הוראות בכל חלקי השולחן ערוך. מי יתן לנו תמורתו, מי יתן לנו חליפתו", ביכה הגר"ח, "המנוח ישב בלשכת הגזית, ופסק בבית דין תוך שהוא נושא בנטל הכבד של הדור".

הרב פיינשטיין הוסיף והזכיר כי הגר"ד זצ"ל "דאג לחינוך ילדי ישראל במשך כל חייו, תוך הארת פנים יוצאת דופן, ולא היה מחזיק טובה לעצמו. קשה סילוקן של צדיקים יותר משריפת בית אלוקינו".

אחיו, הגאון רבי דוד פיינשטיין ראש כולל בית יהודה, נפרד מבן דודו של אביו כך: "המנוח היה נקי מלשון הרע, אדם שכולו מידות טובות, בנקיות ובשמחה גדולה. צריך לדעת שהקב"ה שמח עכשיו בנפשו הנקיה".

"אני זוכר", שחזר ר' דוד, "כשיצאה ההגדה של פסח הראשונה, 'קול דודי', אבי זצ"ל (הגאון רבי מיכל.  ש.ש.) היה מאושר מאוד, וניכר היה שהוא מרוצה מאוד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, הגר"ד זצ"ל, זקן ראשי הישיבות ומחשובי פוסקי ההלכה בארה"ב, ובנו של הפוסק הנודע מרן הגר"מ פיינשטיין זצוק"ל, הסתלק לעולמו מעט לפני כניסת השבת, בגיל 91, זאת לאחר תקופה בה הרגיש חולשה רבה.

אתמול (ראשון) החלה במנהטן הלוויתו ההמונית, בהיכל הישיבה הוותיקה. מחוצה לה וברחובות הסמוכים, עמדו במשך שעה ארוכה עשרות אלפי בני אדם, עטויים במסכות כפי שקובעות תקנות הקורונה במדינת ניו יורק, שבאו לחלוק כבוד אחרון לפוסק החשוב.

לאחר מסכת ההספדים, הועברה מיטתו לשדה התעופה ומשם בטיסה לישראל, לקבורה בהר המנוחות בירושלים.