אאא

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, התייחס לירי הלילה לעבר הדרום והשפלה ואמר: "יש לכך אחראי אחד - ארגון החמאס. ם חמאס לא יעמוד במבחן השקט- התוצאות תהיינה קשות".

לדבריו: "הלילה הזה היה לילה לא שקט בדרום הארץ, ויש לכך אחראי אחד - ארגון החמאס. אני מבקש לומר לתושבי הדרום שאנחנו פועלים במספר כיוונים, גם מבצעיים וגם אחרים, בכדי להביא לשקט ארוך טווח".

גנץ הזהיר: "אם חמאס לא יעמוד במבחן השקט- התוצאות תהיינה קשות קודם כל עבור הנהגתו ועבור תושבי הרצועה. את המענה שלנו להפרת הריבונות, מעבר למה שעשינו, נמשיך בזמן, במקום ובאופן שישרת את הצרכים ארוכי הטווח שלנו, של אזרחי ישראל ומדינת ישראל, בדרום הארץ".

כזכור, במהלך הלילה (ראשון) שתי רקטות, מרצועת עזה לישראל, במטח הראשון שוגרו רקטות לעבר אשקלון ובמטח השני שוגרו רקטות לעבר אשדוד, בעקבותיהם הופעלו מערכת 'כיפת ברזל' ליירוט, אך הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. חלקי טיל מיירט נפל בבת ים וצה"ל תקף ברצועה.

בתגובה לירי, תקף צה"ל, לפנות בוקר, מטרות של ארגון החמאס ברצועה. "מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים של צה"ל תקפו לפני זמן קצר תשתית תת קרקעית ועמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה", עדכן דובר צה"ל.