אאא

במערכת הפוליטית ובכלי התקשורת, הגיבו היום (רביעי) בחריפות להפגנה שקיימו 'ביביסטים' נגד משפחה שכולה בקיסריה. הערב, הצטרף נתניהו לגינויים בקולו, ואמר: "חייבים לכבד תחושת אבדן - מימין ומשמאל".

משפחת פרקש, שבשבועות האחרונים מארחת על גג ביתה את מפגיני 'הדגלים השחורים' כדי שיוכלו לכרוז קרוב לחלונות משפחת את נתניהו את קולות מחאתם.

בתגובה, נערכה אתמול הפגנה סמוך לביתם, מצד קבוצה קטנה של תומכי נתניהו, המוכרים כ'ביביסטים'. "משפחת פרקש", נשמעה שם הצעקה: "זה שאיבדתם בן, לא מקנה לכם את הזכות... אנחנו פה נהיה כל עוד תארחו את האנרכיסטים על הגג של הבית שלכם. לא ניתן לכם פה את חופש הביטוי שהתרגלתם".

הצועקים כיוונו לעובדה כי לפני 14 שנה, ב'מלחמת לבנון השניה', איבדה משפחת פרקש את בנה תם ז"ל בן ה-23, בעת שיצא עם מסוק אפאצ'י לטיסה מבצעית במסוק אפאצ'י מעל שטח הררי בדרום לבנון, במטרה לסייע לכוחות הקרקעיים שנלחמו באזור בינת ג'בל, ובשל תקלה טכנית כלי הטיס הסתחרר, התרסק ובער במשך שעה ארוכה.

הבן שנפל.תם פרקש ז''ל (צילום משפחתי)
הבן שנפל.תם פרקש ז"ל (צילום משפחתי)

כאמור רק בשעה האחרונה, החליט נתניהו בעצמו להגיב על ההפגנה, ובסרטון ששיגר ממשרד ראש הממשלה הוא אמר: "כאח שכול אני מתקשה לשמוע את האמירות שאחי יוני שנפל במערכות ישראל 'יוני היה מתבייש בך', יוני היה מתהפך בקברו'".

"ולכן, כשאני שומע אמירות כאלו, מכוונות לאחרים כמו שנעשה בקיסריה אני מגנה את זה בכל תוקף. אנחנו חייבים לכבד את תחושת האובדן של המשפחות השכולות באשר הן ואני אומר את זה לכולם - מימין ומשמאל".

מוקדם יותר היום, הגיבו גם במפלגת הליכוד ואמרו: "כמי שחווה על בשרו את ייסורי השכול, ראש הממשלה נתניהו מקפיד כל חייו לכבד את תחושת האובדן של כל המשפחות השכולות",

"בלי קשר", נכתב מטעם הליכוד: "כולם חייבים לכבד את פסיקת בג״צ שקובעת כי אסור להפגין במרחק של פחות מ-300 מטר מביתו של איש ציבור, פסיקה שמופרת בשיטתיות מול בית ראש הממשלה בקיסריה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נשיא המדינה רובי ריבלין גינה גם וכתב: "מה שהתרחש מול בית משפחת פרקש הוא לא מחאה. זו אינה דרכנו. ואל תאמרו 'אבל', ומספיק עם 'לא שמענו אותך כש...'. פשוט הביטו ואמרו בקול רם: זו לא דרכנו ולא נשתוק, כִּי שֶׁקֶט הוּא רֶפֶשׁ".

 התיעוד שהסעיר (צילום: מתוך הטוויטר של נעה שפיגל)

שר הביטחון בני גנץ שוחח הבוקר עם דורון פרקש, אבי המשפחה, וסיפר לאחר מכן: "ביקשתי לחזק את ידיו ואת ידי אשתו ענת, אחרי  שמפגינים קראו להם קריאות גנאי מזעזעות רק משום שאירחו מפגינים נגד ראש הממשלה.

"כמי שאיבד אחים רבים לנשק, אני חש בושה הבוקר. יש גבולות שלא חוצים. השיסוי והקיטוב לא יובילו אותנו לשום מקום. בשיחה אמרתי לדורון, שגם מול ביתי מתקיימות הפגנות, ושאני פועל מול רשויות החוק על מנת לאפשר אותן. אני מתחייב להמשיך לדאוג שחופש ההפגנה יישמר - לכל אזרח, ומול כל אזרח", הדגיש יו"ר 'כחול לבן'.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) כתב: "המתקפה המכוערת של תומכי נתניהו על משפחתו של סרן תם פרקש ז"ל היא שפל חדש ובזוי. חייבים להפסיק את השיח האלים שקורע אותנו מבפנים. אני קורא לנתניהו לגנות בתוקף את המתקפה המכוערת הזו".