אאא

מזג האוויר הסוער והגשמים הכבדים הממשיכים לרדת היום (חמישי) ברציפות מאז שעות הלילה, נותנים את אותותיהם גם בשורה של הצפות.

תיעדתם את הגשמים, ההצפות או השיטפונות
- שלחו אלינו, למייל האדום - ואנחנו נפרסם

לפחות שני מקרים של היפותרמיה ביממה האחרונה: מבית החולים ברזילי נמסר כי נמצא גבר בן 95 שוכב ברחוב עם חום גוף נמוך והוא מאושפז במיון. במושב בקיעים פינו גבר בן 37, ששוחרר מבית החולים כעבור טיפול.

בעיר בני ברק, הוצפו הלילה רחובות רבים שהפכו לנהרות זורמים של מים. אנשי החילוץ נכנסו למספר בתים, אך ב"ה לא היו משפחות שנזקקו לחילוץ מיוחד.  אישה כבת 80 חולצה מדירה ברמת אלחנן, כונני מד"א העניקו לה טיפול במקום. עם זאת, נזק רב נגרם לחנויות ולבתים.

 נחלים ברחובות בני ברק (צילום: דוד קשת)

גם בהוד השרון הוצפו בתים, חנויות וחניונים. בהודעת העירייה נכתב כי "גשם רציף וחריג בעוצמתו הביא לעליית נחלים על גדותיהם. צוותי העירייה פועלים בשטח על מנת לתת את מלוא המענים. הימנעו מתנועת רכבים מיותרת עד לירידת המפלס. כמו כן, הימנעו ככל האפשר ממעליות וחניונים. דווחו למוקד העירוני על כל חשש להצפה של בית והישארו במקומות יבשים".

לוחמי האש בעיר הוד השרון חילצו במהלך היום 46 לכודים ללא פגע, מתוכם 40 ילדים מגני ילדים ועוד 6 באירועי הצפה בבתים וברכבים. 

  (צילום: יחידת 'להבה' היחידה הארצית לכבאות והצלה לישראל)

בעיר הרצליה חולצו בשעות האחרונות  6 לכודים ללא פגע בהצפות ברחובות רש"י, בן גוריון וז'בוטינסקי. "לוחמי האש בכל הארץ ערוכים להמשך מתן מענה מבצעי מהיר לכל אירוע של הצפה  עד היחלשות המערכת הנוכחית בשעות הקרובות", נמסר מדוברות כיבוי האש.

 (צילום: יחידת 'להבה' היחידה הארצית לכבאות והצלה לישראל)
(צילום: יחידת 'להבה' היחידה הארצית לכבאות והצלה לישראל)
הגדלה

במד"א עדכנו על שורה ארוכה של אירועים אליהם נקראו החל משעות הלילה ועד לשעות הבוקר המאוחרות, בעקבות פגעי מזג האוויר.

בשעה 00:21 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה, בדרך מנחם בגין ברמת גן. דווח על שני כלי רכב שנמצאים מתחת לגשר בסביבה מוצפת. הנהגים חולצו והארוע הסתיים לא נפגעים,

בשעה 00:24 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה ברחוב עליית הנוער בתל אביב. דווח על נהג רכב שתקוע בתוך שלולית. הנהג חולץ בשלום.

בשעה 00:32 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה ברחוב החי''ל ברמת גן. דווח על נהג שלכוד ברכב בהצפה. הנהג חולץ ללא פגע.

בשעה 00:16 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה של מספר דירות, ברחוב הרב עמיאל בבני ברק. הדיירים חולצו בשלום.

בשעה 00:37 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה ברחוב הבנים ברמת גן. מדיווח ראשוני דווח על הצפה של מים בחניון בין קומות 1- עד 3-. הארוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 00:35 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על מספר מכוניות שתקועות בשלולית ענק במושב בית שקמה. 4 מנוסעי הרכבים חולצו ע"י טרקטורים, מהם גבר בן 37 בהיפותרמיה קלה, שפונה ע"י צוותי מד"א לטיפול רפואי בבית חולים.

 הצפות בכפר עקב (לפי סעיף 27א')

בשעה 00:39 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה ברחוב אשל אברהם בבני ברק. נמסר על הצפה בתוך דירה, 8 נפשות חולצו מדירה. ללא פגע.

בשעה 00:51 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על הצפה ברחוב הרב קטרוני בפתח תקוה נמסר על לכוד ברכב. הנהג חולץ בשלום.

בשעה 00:53 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה בשדרות ירושלים ברמת גן. נמסר על הצפה בדירה עם לכודה. הדיירת חולצה ללא פגע.

בשעה 01:38 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה בחניון ברחוב תלפיות ברמת גן. דווח על הצפה בתוך חניון וחדירת מים למעלית. הארוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 01:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על הצפה בדירה ברחוב דוד המלך בראשון לציון. הדיירים שנלכדו בדירה חולצו בשלום.

בשעה 04:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על הצפה ברחוב אלי כהן באשקלון. דווח על לכוד ברכב. הארוע הסתיים ללא נפגעים.

חילוץ רכב באשקלון (צילום: קבוצת מדברים תקשורת)
חילוץ רכב באשקלון (צילום: קבוצת מדברים תקשורת)
הגדלה

בשעה 06:25 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על חלק מתקרה שקרסה בקומת הגג בחדר המדרגות ברחוב מבצע סיני בחולון. בקומה אחרונה של חדר מדרגות. הדיירים שנלכדו בדירות חולצו ללא פגע.

בשעה 08:50 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על בית פרטי שהוצף ברחוב סעדיה גאון בהרצליה. הארוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 09:07 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על הצפה ברחוב י.ל. פרץ בהרצליה.. נמסר על גברת לכודה בתוך שלולית גדולה של מים ואינה יכולה לצאת. לאחר מספר דקות חולצה בשלום.

 הצפות בהרצליה (לפי סעיף 27א')

בשעה 09:05 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על אשה לכודה ברכב בשלולית ענק ברחוב אריה בן אליעזר בהרצליה. הנהגת חולצה ללא פגע.

בשעה 09:04 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על הצפה בקומת המרתף בבית ברחוב נחל עמוד ברמת השרון. הדיירים חולצו בשלום.

בשעה 09:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על רכב שקוע במים בכביש 2 סמוך למחלף גלילות לצפון. הארוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 09:17 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על רכב ששקע סמוך לצומת זיקים לכיון גברעם ליד כביש 4. נמסר על רכב מתחת לגשר ששקוע במים - רואים את הגג בלבד. הארוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 09:25 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על הצפה ברחוב 2040 ביפו. נהג שהיה לכוד ברכב חולץ בשלום.

בשעה 09:40 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על הצפה בחניון ואנשים תקועים במעלית. ברח' האודם בהוד השרון . האנשים חולצו מהמעלית בשלום. החניון במקום עדיין מוצף.

בשעה 10:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על הצפה ברחוב הנגב בהוד השרון. נמסר על רכב תקוע עם לכוד, הארוע הסתיים ללא נפגעים.

בשעה 10:16 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הצפה סמוך לגן ילדים ברחוב דבורה הנביאה בתל אביב. אין נפגעים בארוע.

מרכבת ישראל נמסר כי תחנת הרצליה נסגרה באופן זמני לנוסעים, (יום חמישי, 26.11.20), בשל הגשמים העזים הגורמים להצפות בסביבת התחנה והגישה אליה. זמנית הרכבות לא יעצרו בתחנה זו.

 הצפות בתחנת הרצליה (צילום: רכבת ישראל)

ומה צפוי לנו בהמשך?

לפי תחזית מזג האוויר העדכנית של השירות המטאורולוגי הישראלי, מחר, יום שישי, עדיין צפוי גשם מקומי בצפון הארץ ובמישור החוף, ומשעות הצהרים גם בהרי המרכז.

בנוסף, קיים חשש קל משיטפונות בנחלי המזרח. תחול עלייה קלה בטמפרטורות אך הן עדיין יהיו מעט נמוכות מהרגיל לעונה.

ובשבת קודש: בצפון הארץ ובמרכזה צפוי גשם מקומי. הטמפרטורות יהיו ללא שינוי ניכר. בבקעת הירדן, במדבר יהודה ובים המלח חשש קל משיטפונות.

• חלק מהסרטונים בכתבה מופצים ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא''ל [email protected] השימוש בסרטון נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס''ח-2007