אאא

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, דיווח הבוקר (שישי), כי לפחות שישה בני אדם נהרגו בתקיפה בלילה בסוריה, שיוחסה לישראל, זהות ההרוגים לא פורסמה עדיין. לפי המרכז, התקיפה בוצעה משמי לבנון וכוונה נגד מחסנים ואתרים לייצור טילים קצרי טווח השייכים למיליציות פרו-איראניות באזור מסיאף שבצפון-מערב המדינה. 

בסוכנות הידיעות הממלכתית הסורית סאנא דווח כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו בעקבות התקיפה. עוד דווח על הדי פיצוצים באזור.

משרד ההגנה הסורי ציין בהודעה מטעמו, כי "בשעה 00:40 ישראל תקפה באמצעות כמה טילים באזור מסיאף. התקיפה בוצעה מצפון לבנון". עוד נטען כי "מערכות ההגנה האווירית יירטו בהצלחה את התקיפה והפילו את רוב הטילים".

לפני התקיפה המיוחסת לישראל דווח, כי מטוסים של חיל האוויר טסו בשמי לבנון בגובה נמוך ועל פי הדיווחים הבהילו את התושבים המקומיים.

בישראל כרגיל לא מתייחסים לפרסומים בכלי התקשורת בעולם ושומרים על העמימות הביטחונית בנושא.

התקיפה המיוחסת לישראל הלילה היא הראשונה מאז החיסול הדרמטי של מדען הגרעין האיראני מוחסן פחריזאדה, בו הואשמה ישראל. ביום רביעי האחרון התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאיומי איראן, ולפעולותיה באזור, בטקס סיום קורס טיס: "אנו ממשיכים לפעול נגד הניסיונות של איראן וגרורותיה להתבסס צבאית בסוריה. לא נתפשר בעניין זה. איננו מקלים ראש באיומים שמופנים נגדנו, ועם זאת איננו נרתעים מפניהם. מי שינסה לפגוע בנו יספוג מהלומה מוחצת".