אאא

בכיר במטה הארצי של המשטרה תקף בחריפות את התנהלות ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון הפנים אוחנה, וטען: "הם משסים את המשטרה בחרדים".

דבריו של הבכיר פורסמו היום (רביעי) בחדשות הערב של כאן 11, שם הוא צוטט אומר כי ראש הממשלה מנצל את הכעס על הציבור החרדי.

"הבחירות מתקרבות ונתניהו רואה שהציבור חם על החרדים, ובגלל זה הוא אוחז במקל - אבל מפיל את זה על המפכ"ל", טען הבכיר.

הוא הוסיף כי ראש הממשלה והשר לביטחון הפנים נותנים למשטרה "להתלכלך בשטח". עוד הוסיף שנתניהו שולח את המשטרה מאחר שהוא לא מצליח לדבר עם המנהיגים של הציבור החרדי: "הוא מרגיש שהוא לא משתלט על המגזר".

לטענתו, במשטרה מאוכזבים מההתנהלות: "השוטרים מנסים לאכוף וחוטפים – אבל אכיפה לבד היא לא הפתרון".

מלשכת השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה נמסר בתגובה לכאן 11: "ככל שמדובר במקור אמיתי, חמור מאוד כי גורם המכנה את עצמו 'בכיר במשטרה' לא נגמל מתרבות ארגונית רקובה ופחדנית של הכפשות שקריות באמצעות תדרוכים בעילום שם. תת-תרבות זו פוגעת אנושות באמון הציבור במשטרה, דווקא בימים בהם היא זקוקה לו מאוד.

"קצין שמעדיף להשתלח במחשכים בדרג המדיני עם אמירות חסרות כל בסיס, ומרגיש שעליו 'לשסות' כוחות משטרה באוכלוסייה כלשהי – מדיניות שמעולם לא ניתנה ומעולם לא תינתן – ראוי שיתלה את מדיו עוד הערב".

מהמשטרה נמסר: "אנו מתנערים מגורמים עלומים המעלים טענות כזב ומתיימרים להביא דברים שכביכול נאמרו על ידי בכירים בארגון. המשטרה ניצבת בחזית המאבק בנגיף הקורונה, מתוקף תפקידה ומחויבותה לשלום הציבור ובריאותו. אנו פועלים אך ורק על פי החוק והמדיניות שהותוותה על ידי הדרג המדיני, ללוא משוא פנים ובאופן שוויוני כלפי כל אזרח במדינת ישראל. נמשיך במשימה הלאומית להצלת חיים כל עוד צו השעה ידרוש זאת".