אאא

שני אחים תושבי כפר מצר הסתירו כלי נשק בדיר העיזים בכפר, חוקרי המשטרה הצליחו לתפוס את החשודים. היום (שני) הוגש כתב אישום נגדם ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

כוחות המשטרה, פועלים בישובים הערביים במטרה למגר את התופעה של שימוש בירי בסכסוכים בחברה הערבית, על פי מידע שהגיע לחוקי המשטרה, בעלי דיר עיזים החזיקו נשק לא חוקי ברשותם.

החוקרים, יחד עם לוחמי משמר הגבול ביצעו חיפוש בסמוך לדיר עיזים בכפר מיסר ושם נתפס הנשק מסוג קאלצ'ניקוב יחד עם רצועה עליה רקום השם "זועבי" כוונת אופטית ותחמושת תואמת. חוקרי המשטרה גם השיגו תיעוד בו צולמו שני האחים אוחזים נשק ומשוויצים בו.

בסיום חקירה אינטנסיבית חוקרי המשטרה העבירו את חומרי החקירה לפרקליטות מחוז צפון אשר הגישו כאמור היום כתב אישום כנגד שני האחים ובקשה למעצרם עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בנצרת.

ממשטרת ישראל מחוז צפון נמסר: "אנחנו מבצעים בכל יום עשרות רבות של חיפושים אחר כלי נשק בישובי המגזר הערבי. כאשר בכל יום נתפס לפחות נשק אחד בממוצע. בחיפושים לוקחים חלק כוחות סיור, כוחות בילוש, לוחמי משמר הגבול, כוחות מיוחדים ויחידת הכלבנים של משטרת ישראל".

"השטחים עצומים ומקומות המסתור בלתי מוגבלים, משטרת ישראל קוראת לתושבי הישובים הערבים לסייע במלחמה באלימות ולדווח על כל חשד להמצאות נשק, נשק שנתפס היום - לא יהרוג מחר".

צפו בתיעוד