אאא

מנכ"ל ישיבת איתמר וראש מועצה אזורית שומרון הגיעו לפני זמן קצר (ראשון) לבקר את פצועי הפיגוע בצומת תפוח וקראו לממשלה להתעשת.

אלעד רבינוביץ', מנכ"ל הישיבה שנמצא בטיפול נמרץ עם המשפחה ותלמידי הישיבה אמר: "אנחנו מחבקים את המשפחות ואת הפצועים. אנחנו נצמח נגדל ונתחזק מהאירוע הזה ולא ניתן לאף אחד לעצור או לעכב אותנו. מבחינתנו האירוע הזה הוא סימן לחיוניות של הישיבה להתמקם דווקא במקום בו אנחנו נמצאים. אנחנו קוראים לציבור להתפלל לרפואתם של הפצועים עמיחי, יהודה ובניה. אנחנו מחכים לכם בישיבה".

יוסי דגן, ראש מועצה האזורית שומרון תקף בחריפות את אוזלת יד הממשלה: "ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה. לא יכול להיות שכראש מועצה אני צריך להגיע לבלינסון פעם אחר פעם, לבקר פצועים ולחזק משפחות בימיהם הקשים ביותר. התפקיד שלי זה לבנות גני ילדים ובתי ספר ולא להתעסק בטרור".

"דם יהודי נשפך כמים. צומת תפוח הוא אחד מהצמתים המרכזיים בארץ ישראל. עברו 8 שנים בדיוק מהרצח של אביתר בורובסקי בדיוק באותו מקום. ושוב פיגוע עם שלושה פצועים קשה. אני קורא לממשלת ישראל להתעשת. תביאו משילות, תביאו ביטחון ותחזקו את עם ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד הוסיף דגן: "אני קורא לצאת לפעילות תגמול קשה כנגד הרשות הפלסטינית שממנת ומארגנת את פעילות הטרור הזו כנגד אזרחי ישראל. זה המקום לתגובה צבאית ובמקביל תגובה אזרחית - ממשלת ישראל צריכה להודיע על בנייה של אלפי יחידות דיור בהתיישבות. רק תגובה צבאית ואזרחית משמעותית יורידו את המוטיבציה לפגע. הגיע הזמן להתעשת".

מתניה פרץ, אח של בניה שנפצע באורח קשה בפיגוע מספר: "קיבלנו את ההודעה בסביבות שש וחצי-שבע וישר הגענו לבלינסון. בניה סובל מפציעה בעמוד השגרה וכרגע מנסים לייצב את מצבו. אנחנו מבקשים מעם ישראל להמשיך להתפלל לרפואתו ולרפואת חבריו".

שמות הפצועים, לתפילה: יהודה בן מילכה, בניה בן אביבה ועמיחי בן רונית, לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.