אאא

מבית החולים בילינסון בפתח תקווה, מגיעה הערב (רביעי) הבשורה הקשה על לכתו של בחור הישיבה בן ה-19 - יהודה גואטה שנפטר לאחר שנפצע באורח קשה בפיגוע השבוע בצומת תפוח.

יהודה גואטה ז"ל למד בישיבה הגבוהה ביישוב איתמר, הוריו מתגוררים בשכונת קריית משה שבירושלים, יהודה ז"ל הותיר אחריו הורים - 4 אחים ו-2 אחיות.

מטעם משפחת גואטה נמסר: "ברוך דיין האמת בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו של בנינו, אהובנו היקר יהודה גואטה הי"ד, אשר נרצח בדמי ימיו על ידי בני עוולה".

משר הביטחון גנץ נמסר: "ליבי הלילה עם משפחת גואטה, שאיבדו הלילה את יהודה, רק בן 19, לאחר שנורה בפיגוע הנפשע בצומת תפוח. ‏צה"ל וכל כוחות בביטחון לא ינוחו עד שיתפסו את המחבל שרצח את יהודה. תנחומיי העמוקים, הלוואי ולא תדעו עוד צער".

ח"כ מיכל וולדיגר אמרה בתגובה לפטירתו של יהודה גואטה הי"ד: "ברוך דיין האמת. רק אתמול ביקרתי בטיפול נמרץ, במחלקה בה אושפזו יהודה גואטה ובניה ישראל. פגשתי את הוריו של יהודה ואת אחיו הצעיר. כמה חבל. כמה כאב. כמה בלתי נסבל. אסור לנו לאפשר מצב כזה - נחזק את הביטחון בארצנו, נמשיך להתעקש על טיפול עיקש ובלתי מתפשר בטרור".

כזכור, ביום ראשון השבוע, כוחות הביטחון והרפואה הוזעקו לצומת תפוח, בעקבות אירוע ירי שהתרחש במקום, ממנו נפצעו שלושה תלמידי ישיבה מאיתמר באורח קשה ואחד במצב קל.

 המרדף אחרי המחבל שביצע את הפיגוע (דו"צ)

עדי ראייה בזירה תיארו, כי הירי בוצע מתוך רכב יונדאי חולף, בו ככל הנראה שהו המחבלים, לעבר אזרחים שעמדו בתחנת אוטובוס (טרמפיאדה).

מנחם בקוש, חובש איחוד הצלה, שהגיע ראשון למקום, דיווח: "בסיוע חובשים נוספים, הענקנו בזירה סיוע ראשוני לשלושה צעירים שנפצעו אנוש, קשה, וקל עד בינוני. לאחר הסיוע הראשוני, הם פונו למרכז הרפואי בילינסון בפתח תקווה".

חובש בכיר במד"א אביאל ממליה סיפר: "שלושת הפצועים היו בתחנת האוטובוס, שניים מהם שכבו כשהם מחוסרי הכרה והשלישי ישב בהכרה. מיד התחלנו להעניק להם טיפול רפואי, שכלל חבישות ועצירת דימומים, ופינינו אותם לבית החולים, כשמצבו של אחד מהם אנוש ובוצעו בו פעולות החייאה, השני קשה ומעורפל הכרה והשלישי בהכרה מלאה".