אאא

ישראל תחת אש - 'כיכר השבת' עם כל העדכונים השוטפים:

03:19 - מטח רקטות נוסף לערי הדרום ואזור לכיש.

הטילים שמעתה ישוגרו מעזה
הטילים שמעתה ישוגרו מעזה
הגדלה

03:12 - ארגוני הטרור מאיימים: מעתה, נשגר רקטות מתקדמות יותר מכפי שהיו עד כה.

03:16 - צה"ל מפרסם תיעוד מתקיפת מטוסי קרב וכלי טיס על עמדת שיגור רקטי ברצועת עזה, לפני זמן קצר.

  (צילום: דובר צה"ל)

03:06 - דובר צה"ל: "לפני זמן קצר הוקפצו יחידת החילוץ והצלה הארצית, לסייע בסריקות בנקודת פגיעת הרקטה בפתח תקווה".

03:03 - בכיר בג׳יהאד האסלאמי: "מסר ההתנגדות ברור, וההסלמה הישראלית תיענה בתגובה רחבה יותר".

03:01 - דוברות המשטרה: "רקטה שנורתה מעזה לפני זמן קצר, פגעה בבניין מגורים באזור השרון. עד כה דווח על פצועים אשר פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. חבלני המשטרה, וכוחות נוספים, פועלים בזירה".

02:55 - מהפגיעה בבנין בפתח תקווה נקלטו במיון, בבית החולים בילינסון, עוד 4 פצועים: גבר במצב בינוני, משאיפת עשן, אישה וגבר במצב קל, משאיפת עשן, וגבר נפגע חרדה.

02:51 - נציב כבאות והצלה הגיע למקום האירוע בפתח תקווה, וכעת מתבצעת הערכת מצב עם כלל הגורמים.

02:47 - פראמדיקית מד"א, גלי סופר, סיפרה על הנפילה בפתח תקווה: "מדובר בזירה מורכבת שנפרסה לאורך מספר בניינים, שנפגעו מהדף, ומספר רכבים עלו באש בחצרות. הגענו למקום בכוחות גדולים מאוד, שכללו אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ועשרות חובשים ופראמדיקים. 5 פצועים, בהם גבר בן 38 שנפגע באורח בינוני, וארבעה פצועים במצב קל שסבלו משאיפת עשן, בעקבות השריפות שפרצו ומפגיעות קלות מרסיסי זכוכית, טופלו במקום ופונו לבתי החולים. אנחנו מבצעים כרגע סריקות בדירות, בבניינים באזור, על מנת לאתר פצועים נוספים, במידה ויש".

02:46 - פראמדיק הצלה פתח תקווה, אריאל יוסף, והחובשים חזקי פרקש וישראל סרצ'וק, סיפרו: "אנחנו מתגוררים ברחובות סמוכים, שמענו את הפיצוץ העז והבנו שיש נפילה קרובה. בתחילה לא היה ניתן להתקרב לבניין, עקב האש הגדולה שאחזה בעצים, ברכבים ובבלוני גז. לאחר שצוותי הכיבוי השתלטו על האש, הענקנו טיפול  ל-7 נפגעים, פצוע אחד כבן 40 במצב בינוני, מרסיסים, ועוד 6 נפגעים, ביניהם אישה בהיריון, באורח קל, משאיפת עשן ורסיסים, שפונו אף הם לבית החולים. צוותי הכיבוי והמשטרה סורקים כעת את כלל הדירות בבניין, לוודא שאין נפגעים נוספים".

02:39 - לפני זמן קצר, מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו את ביתו של איאד טייב, מפקד גדוד מחנות המרכז של ארגון חמאס. הבית שימש כתשתית טרור. "צה"ל ממשיך לתקוף בשעה זאת מטרות טרור ברצועת עזה", נמסר עוד.

 תיעוד התקיפה (צילום: דובר צה"ל)

02:37 - חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי לחמישה פצועים בזירה בפתח תקווה, הסובלים משאיפת עשן ופגיעות מרסיסי זכוכיות, בהם גבר בן 38 במצב בינוני ו-4 קל.

02:35 - בבית החולים בילינסון נקלט פצוע ראשון מהפגיעה בבניין בפתח תקוה. "הפצוע במצב קל, בהכרה, עם פגיעות רסיסים", נמסר.

02:30 - אזעקות בעיר אשקלון וסביבותיה.

02:28 - אבי מרכוס, מנהל אגף רפואה של איחוד הצלה, סיפר על הנפילה בפתח תקווה: "העקנו סיוע למספר נפגעים שסובלים מבעיות נשימה, עקב שאיפת עשן, כתוצאה משריפה שפרצה לאחר הנפילה. כמו כן, הענקנו סיוע בזירה למספר נפגעי חרדה".

02:25 - מספר רב של צוותי כיבוי וחילוץ פועלים בזירת פגיעת הטיל בבניין המגורים במרכז העיר פתח תקווה. לוחמי האש פועלים לכיבוי הדליקות במספר גזרות, בסריקות לאיתור לכודים במספר בניינים בסמוכים לפגיעה ובניתוק מקורות אנרגיה. צוותי כיבוי נוספים, עושים את דרכם למקום האירוע.

02:15 - ראש הממשלה בנימין נתניהו בהודעה מיוחדת: "אזרחי ישראל האהובים. שמעו להנחיות פיקוד העורף, הן מצילות חיים. שמרו על עצמכם. אני גאה בעמידה האיתנה שלכם, ובצה"ל - שממשיך לתקוף בכל העוצמה גם בשעה זו. יחד ננצח!".

02:11 - מנכ"ל מד"א, אלי בין, על האירוע בפתח תקווה: "יש דליקה, ככל הנראה כתוצאה מנפילה על אחד הבניינים.  כוחות כיבוי אש נמצאים במקום".

02:03 - ‏לפני זמן קצר צה"ל תקף בניין נוסף של המטה לביטחון פנים של חמאס, המשמש לסיכול מודיעין, בחאן יונס. ‏עוד נמסר, כי צה"ל ממשיך לתקוף בשעה זאת מטרות טרור ברצועת עזה.

01:56 - פגיעה ישירה בתוך שכונת מגורים בפתח תקווה. חשש לנפגעים.

 שיגורים ויירוטים, כפי שנראים מתוך מטוס (ללא קרדיט)

01:54 - שוב: רוב ערי ישראל מטווחות, תחת אש בלתי פוסקת.

01:51 - מטח רקטות כבד נוסף לעבר ערי המרכז, השרון והדרום.

01:47 - במוקד 102 של כב"ה, במחוז מרכז, התקבלה הודעה על פגיעת רסיס בבית פרטי, ברחוב הורד בראשון לציון. לוחמי האש הגיעו למקום, והבחינו בנפילת הרסיס כתוצאה מיירוט. "הצוותים ביצעו סריקה במבנה, לטובת זיכוי האירוע", נמסר עוד.

הרסיס בבית (דוברות כב''ה)
הרסיס בבית (דוברות כב"ה)
הגדלה

01:46 - במד"א מעדכנים: בהמשך לירי מעזה מהדקות האחרונות, לא התקבלו במוקד 101 קריאות על נפגעים, למעט שישה מקרים של אנשים שנחבלו, בדרכם למרחב המוגן, ומספר נפגעי חרדה.

01:45 - דיווחים ברצועה: היעד הבכיר שחוסל בידי צה"ל, הוא שר הפנים של ממשלת חמאס, פאתחי חמאד.

01:39 - לוחמי אש מתחנת ראשון לציון נמצאים בזירת פגיעה של אחד הטילים שנפלו בעיר. אין לכודים במקום. נפילה שניה, אותרה בשטח פתוח.

01:37 - צה"ל מאשר: בשעתיים האחרונות, מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו מבנים בעלי חשיבות אסטרטגית של  חמאס וכן סיכלו מספר פעילים בארגון הטרור וחוליה של הכוח הימי.

 התקיפות בעזה, מקרוב - ומכוונת המטוסים (צילום: מתוך טוויטר / דובר צה"ל)

בין המבנים שהותקפו, הבנק המרכזי של ארגון הטרור, ושני מבנים של המטה לביטחון פנים בעזה, שבבעלות חמאס, המשמשים לפעולות סיכול מודיעין. "צה"ל ממשיך לתקוף בשעה זו מטרות טרור ברצועת עזה", נמסר.

01:37 - מטח כבד לעבר אזור השפלה והירקון; מספר יירוטים מעל העיר מודיעין.

01:34 - תוצאות השיגורים מתבררות, ואיתן הניסים: כמה בתים בערי המרכז, בהן בתל אביב, ספגו פגיעה ישירה, אך לא אותרו נפגעים.

01:26 - זכי הלר, דובר מד"א, מעדכן: הכוחות נמצאים כעת בדרכם לשלושה מוקדים, בהם יש נפגעים קל מריצה לממ"ד. אנחנו בודקים קריאה נוספת על פגיעת רסיסים, שגם מהם ככל הנראה אין נפגעים של ממש.

01:13 - הטווח הרחוק ביותר עד כה: אזעקות נשמעו גם בעמק יזרעאל, בעקבות מטח רקטות כבד מהרצועה.

01:12 - גם רעננה וערים נוספות בקצה אזור המרכז והשרון נכנסות לטווח האש.

01:11 - גל שיגורים נוסף למרכז. אזעקות בבני ברק ובערים הסמוכות.

01:05 - מטח כבד לעבר תל אביב וערי המרכז.

01:01 - אזעקות בכל מרחב השפלה, בדגש על אזור נמל התעופה בן גוריון.

צה"ל יצא הלילה (רביעי) לסבב תקיפות אוויריות חסר תקדים בהיקפו ובעוצמתו, נגד יעדי טרור ברצועת עזה. במקביל, ארגוני הטרור שיגרו שני מטחי רקטות לעבר ערי המרכז והשפלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הסוכנות לביטחון פנים ברצועה דיווחה על תקיפת בתים של בכירי חמאס בצפון עזה, בהם של משפחת אלע'נדור ומשפחת אלשראפי, שהופצץ וקרס על יושביו.

גם ביתה של משפחת עודה, בתל אלזעתר, הופצץ מהאוויר. כמו גם כיכר שייח' זאיד, אוניברסיטת פלסטין ו'אתר החטיבה'. 

שורת התקיפות באה, בתגובה להריגתו של הילד עידו אביגל בן השש, מפגיעת רסיס רקטה בביתו שבשדרות, מוקדם יותר הערב.

כאמור, יריר הרקטות נמשך, ותושבי אזור המרכז והשפלה נקראו להיכנס למרחבים המוגנים עם קבלת התרעה.

 (צילום: דוברות איחוד הצלה)
 (צילום: דוברות איחוד הצלה)
 (צילום: תיעוד מבצעי כב"ה)
 (צילום: תיעוד מבצעי כב"ה)
 (צילום: תיעוד מבצעי כב"ה)
 (צילום: דוברות הצלה פתח תקווה)
 (צילום: דוברות הצלה פתח תקווה)
 (צילום: דוברות הצלה פתח תקווה)
 (צילום: דוברות הצלה פתח תקווה)
 (צילום: תיעוד מבצעי כב"ה)