אאא

רעייתו של ראש עיריית ליוד יאיר רביבו, יקירה רביבו, כתבה אמש (שני) פוסט חריג, בו היא קראה לעצור את ההסתה כנגד בעלה.

"שלום לכולם, אני ממעטת לרשום פוסטים או לעסוק בענייני ניהול העיר", כתבה רביבו, "איני כזו, אבל השורות הבאות עוסקות בדיני נפשות ואני זועקת בקריאה נרגשת לתושבינו היקרים מהמגזר הערבי בלוד להפסיק את ההסתה הפרועה כנגד בעלי ראש העיר יאיר רביבו".

"אם זה לא ייעצר כאן ועכשיו זה יהיה מאוחר מידי. אנו מקבלים מאות איומים ביום ברשתות החברתיות, בטלפונים ובקריאות ברחוב שקוראות לפגוע בבעלי. תפסיקו, זה מסוכן".

"ועל מה?" שואלת רביבו, "על ההשקעה המטורפת במאות מיליונים במגזר הערבי? על זה שחברי מועצה יהודיים היו אומרים לו שהוא נותן לכם יותר מדי? על הקפצת החינוך הערבי עשר רמות קדימה? על כבישים חדשים, מתנ"סים הכי יפים בארץ, תיכונים שנראים כמו בית מלון ועל אירועים שלא נופלים מחגיגות יום העצמאות? על מה ההסתה הזו? את הכל יאיר נותן באהבה, כי כזה הוא יאיר: רגיש, אוהב אדם וסבלני. ככה הוא חונך, והוא ימשיך להעניק למרות הכל".

 מנסור עבאס ויאיר רביבו בביקור בבית הכנסת בלוד (צילום: כאן חדשות, משדר מיוחד)

"אם יש משהו שרחוק ממנו שמיים וארץ זו המילה גזען, שאתם מרבים להשתמש בה. אין חג שיאיר לא מקליט ברכה בערבית. אין תושב ערבי, כמו כל תושב בעיר, שירשום הודעה ולא יקבל מענה גם אם זה בשלוש לפנות בוקר. בשנים האחרונות סיפר לי יאיר על מאות פגישות עם ארז קמיניץ להסדיר את הבנייה הבלתי חוקית שבנו פה עשרות שנים ולאף אחד לא היה אכפת".

עוד הוסיפה רביבו: "המגזר הערבי קרוב מתמיד לזכות לבנות את ביתו באופן חוקי ומכובד. ככה צריך להיות. זו תפיסת עולם ברורה אצלו: העיר לא תתקדם, אם המגזר הערבי לא יתקדם".

"וכן, יאיר הוא מנהיג שמשמיע קול ברור בשעה שרוב ההנהגה המקומית והארצית, היהודית והערבית, חוששים להשמיע: שנים שהוא נלחם בפשיעה הגואה בחברה הערבית, בנשק הלא חוקי, בנקמות הדם, ברצח נשים. את הכל הוא עושה כדי לדאוג בראש ובראשונה לביטחון התושבים הערבים החוששים לדבר, חוששים להתלונן. האמינו לי כי נחשפתי לאלפי תושבים נהדרים מהמגזר הערבי שאומרים ליאיר תודה, מה שאתה עושה אף אחד לא יעשה למעננו".

"אבל", לטענת רביבו: "יש פה מיעוט קיצוני מגובה בכמה אימאמים שרק מסיתים. ואני שואלת איפה המשטרה? איפה השב"כ? עשרות פעמים יאיר הגיש תלונות כנגד מסיתים וכולן נסגרו. אני דורשת מהאחראים במשטרה ובשב"כ לעצור מיד כל מי שקורא לפגוע בבעלי. הכתובת היא על הקיר באותיות ענקיות. מתנצלת שהדברים נרשמו בסערת רגשות ובעזרת השם שנחזור לימים שקטים".