אאא

המשטרה המקומית בצפון איטליה עצרה לפנות בוקר (רביעי), שלושה בני אדם החשודים במסגרת חקירת אסון הרכבל בהרי האלפים, שבו נהרגו 14 בני אדם, בהם חמישה בני משפחת בירן הישראלים. בין העצורים לפי הדיווחים בתקשורת המקומית לואיג'י נריני, בעל החברה שהפעילה את הרכבל, מנהל העסקים של האתר, אנריקו פרוצ'יו והמהנדס גבריאל טדיני.

על פי הממונה על החקירה, התובעת אוליפיה בוסי, החשד הוא שהאחראים על האתר היו מודעים שבלם הרכבל לא היה פעיל במשך חודש, מאז 26 באפריל, היום בו הופעל הרכבל מחדש לאחר תקופה ארוכה, בשל הקורונה שהשביתה את האתר. על פי הדיווחים, לבלם היה רכיב מיוחד שהיה אמור לשמור עליו, רכיב שנקרא "מזלג" והיה אמור להיות מוסר לפני השימוש בו שוב. על פי המומחים היה אסור להשתמש ברכבל בצורה הזו מה שייתכן וגרם לאסון הכבד.

גורמים המעורבים בחקירה אמרו לעיתון "לה רפובליקה" כי יש נגד החשודים "ראיות משמעותיות". בעיתון דווח עוד כי החשד נגדם הוא כעת חמור יותר, של עבירת הריגה. אם יורשעו בעבירה שכזו הם יוכלו להישלח לעד עשר שנות מאסר.

התובעת בוסי אמרה לתקשורת כי היא אינה שוללת טעות אנוש. "אי אפשר לשלול אף השערה, ההשערה של 'המזלג' וטעות האנוש היא חלק מהחקירה", היא ציינה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, נהרגו באסון עמית בירן, בן 30, ורעייתו טל פלג-בירן, בת 26, שהתגוררו בפאביה שבצפון איטליה, באסון נהרג גם בנם תום, בן השנתיים. עמית, למד רפואה ועבד למחייתו כמאבטח בבית ספר יהודי בעיר.

בנם הגדול, איתן, בן ה-5, מאושפז במצב קשה אך יציב בבית החולים המקומי, לצדו שוהים בני המשפחה. הוא סובל משברים רבים בגופו.

בנוסף, נהרגו באסון יצחק כהן בן 81 וברברה כהן בת 71, סבה וסבתה של טל, שהתגוררו בישראל והגיעו לביקור משפחתי אצל הנכדה והנינים.