אאא

כוננות במערכת הביטחון, בעקבות איומים של ארגוני הטרור ברצועה לחדש את הלחימה אם 'מצעד הדגלים' בעיר העתיקה בירושלים ייערך מחר כמתוכנן.

השר לביטחון פנים החדש, ‏עומר בר לב, הפתיע היום (שני) בעמדתו, כי אין לבטל את קיום מצעד הדגלים המתוכנן למחר סמוך לעיר העתיקה בירושלים. בהתייחסות ראשונה למצעד, אמר בר לב, איש מפלגת העבודה, כי "מצעד הדגלים יתקיים. ירושלים היא בירתנו הנצחית!".

להצהרתו זו מיהרו להגיב אנשי החמאס, שבהודעה רשמית מסרו: "לא נאמר דבר, מלבד שעליכם לקחת בחשבון את הלקח של הסבב האחרון. זה יהיה כמו נפץ, למערכה חדשה להגנה על אל-קודס ואל-אקצא".

גם ארגון הפתח, של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, קרא לציבור הפלסטיני להגיע מחר לירושלים, במטרה להתעמת עם מצעד הדגלים, והטיל את האחריות ל"פיצוץ המצב באל-קודס", על ממשלת ישראל החדשה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בעקבות כך נערך ‏צה"ל לאפשרות של חידוש שיגורי הרקטות לישראל, שר הביטחון בני גנץ אישר מטרות לתקיפה ברצועת עזה וסוללות כיפות ברזל נפרסו במספר אזורים.

ובזירה הפוליטית: מפלגת 'הרשימה המשותפת' פנתה, כאמור, לראש הממשלה נפתלי בנט ולשר לביטחון פנים עומר בר לב, בדרישה לביטול מיידי של מצעד הדגלים המתוכנן.

 הסרטון שהפיץ יו"ר 'המשותפת', מסיום המצעד המצומצם האחרון (צילום: מתוך טוויטר)

"בחודש שעבר היינו כולנו עדים לעלייה במתיחות בירושלים, שהובילה לשפיכת דמים נוראה ולתבערה אזורית מסוכנת. כעת, ישנו ניסיון להצית את התבערה הזו בשנית. אנו מזהירים ומתריעים מראש, כי אירוע זה עלול בסבירות גבוהה ביותר להבעיר את השטח מחדש, ולהוביל לאלימות ולהסלמה מסוכנות", כתבו חברי הכנסת.