אאא

"אין כמו לטייל ב'בין הזמנים', בחורי ישיבות חמודים שלי, רק בואו נשאר בחיים, בסדר?!, כי אתם צריכים לשמור על עצמכם, שתגיעו בשלום ל'שטייגען' באלול!!! בואו, אני אחכה לכם", על הטקסט הזה לא חתום המשגיח של אף ישיבה, אלא שרת התחבורה מרב מיכאלי.

  (צילום: מתוך טיקטוק)

ואילו המעבד והמנצח יובל סטופל, שוב נתן בראש, הפעם בסימפוזיון של ישיבת 'סולובייצ'יק', כשהבהיר לחבר'ה: "גדולים וענקים לא נמצאים בעולם המוזיקה, גדולים וענקים נמצאים בעולם התורה", וזכה למחיאות כפיים סוערות.

  (צילום: אלי לב)

חלק מחברי מערכת 'כיכר השבת' התכנסו בליל שישי שעבר ב"טשולנט המרוקאי של אברימי" בביתר עילית, ונהנו ממיטב המאכלים – מביצי דגים ועד טשולנט עסיסי. סביב השולחן נצפו: חיים אילוז, ישי כהן, חנני ברייטקופף, איציק אוחנה, שימי שפר, דב רובינשטיין, יוחנן בלייך ואברומי לינשה.

במשכן הכנסת תפס 'זופניק' על חם את פרשן 'כיכר השבת', ישי כהן, בשיחה עם רה"מ החליפי ושר החוץ יאיר לפיד, אך עוד יותר הופתע כששמע את השאלה המהדהדת: "מה לכהן בבית קברות?", יוצאת מפיו של לפיד.

יממה לאחר מכן, נצפה ישי כהן על מדי ב' במהלך בילוי עם הילדים בגן החיות התנ"כי בירושלים.

אחד ממקומות הבילוי הרטובים של הירושלמים הוא כמובן הליפתא, שם תפסנו השבוע את צלמנו המוכשר, חיים גולדברג, מבשל לכם גלריה מטריפה.

ואילו את אחד מעורכינו המוערכים, חנני ברייטקופף, מצאנו בלוק לוהט בנתב"ג בדרך לחופשה חלומית – עד כמה שהיא יכולה להיות כזו, עם המשפחה.

רפאל כהן, הפוליטי שלנו, התחתן השבוע באירוע שמח במיוחד באשדוד, אך קודם לכן התברך אצל הרב שמואל דוד גרוס, רב קהילת גור אשדוד, שהתרגש מכך שגם האישה היא בת כהן - וביקש מרפאל לברך את נכדיו.

התוכנית "כוכב המג'יק קאס" מבית 'כיכר השבת' – שצפויה להכתיר את ילד הפלא הבא של ישראל, חזרה במלוא העוצמה אחרי בין המצרים, והקרב של הנבחרת על מקום בשלב הדו-קרב – הופך לדרמטי. 'זופניק' שם את ידו על רגעי הדרמה, מאחורי הקלעים – כאשר צוות השופטים מנסה להכריע מי יעבור שלב, בעוד מנחם טוקר, המגיש, מנצל את הדרמה לצילום סטורי לוהט.

"געוואלד" • מאחורי הקלעים: היום החלו הצילומים לעונה השניה ששל סדרת המערכונים 'ברדק' - המשודרת ב'כיכר השבת', של צמד היוצרים מני וקשטוק ואפי סקקובסקי. על ליהוק הניצבים החרדים הופקד סוכן השחקנים החרדי יוסי הופמן.

הרשת התרגשה אל מול הנוסטלגיה שהעלה מנדי פרומר – קטלוג של 'המקום הנכון', מלפני שנים רבות, בו כיכבו מנחם טוקר, איציק סודרי ומנדי ג'רופי. "קיבלתי כתשלום את הבגדים האלה (פלוס אלף דולר שלא התקבלו עד לרגע זה)", סיפר טוקר, וסודרי הגיב: "אני?! עשו לי טובה שהורידו לי עשרה אחוז הנחה כשבאתי לקנות חליפה פעם. חגגו יופי על חשבוננו. אני מקווה לפחות שמשפחות נזקקות קיבלו תמורה נאה על זה".

סודרי הוסיף וסיפר על הרעיון של הפרויקט: "לקחו אותנו בהתנדבות ליטאי (טוקר) חסיד חב"ד (ג'רופי) וספרדי (אני) כמסר מאחד של כלל תתי המגזרים מהמגזר החרדי לרשת האופנה 'המקום הנכון' ומהרווחים של הפרוייקט הם מפרישים בגדים בחינם לחגים למשפחות נזקקות וכך היה".

 (צילום: מתוך טוויטר)
(צילום: מתוך טוויטר)

עונת הסימפוזיונים בקעמפים של הישיבות – חזרה ובגדול, אחרי הקורונה בשנה שעברה. באחת מהן, בישיבת 'אש התלמוד' בראשותו של הגר"א וילנסקי ומול 400 בחורים, נצפו ח"כ יצחק פינדרוס, ח"כ איתמר בן גביר והעיתונאי יצחק נחשוני, בעימות חריף במיוחד אל תוך הלילה, בהנחייתו של מגיש המהדורה המרכזית משה גלסנר.

 (צילום: חיים נאמן)
(צילום: חיים נאמן)

ח"כ חיים ביטון מש"ס, שהפך השבוע לסבא בשעה טובה, נצפה מתפלל שחרית באחד השטיבלאכים הירושלמים.

את יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכאילי ראינו יחד עם אנשי ש"ס יהודה אבידן ונתי מור יוסף בחתונת איש העסקים מושיקו גואטה, בנו של חבר הכנסת לשעבר מש"ס יגאל גואטה.

בשורה הראשונה בחופה ראינו את ידידו של גואטה משכבר הימים מעיריית בני ברק (כשהיה חבר מועצה) - מ"מ ראש העיר בני ברק חנוך זייברט ואנשיו.

ח"כ יעקב אשר נצפה מסתובב בין לשכות הח"כים להזמינם לחתונת בתו שתערך בשלהי בין הזמנים.

את ח"כ מאיר פרוש ראינו יושב בחדר הסיעה לצדו של משה שיפמן, גזבר 'דגל התורה', ועובר על ההזמנות שקיבל.

בכנסת תפסנו השבוע את מוישי רבר הרל"ש של יצחק פינדרוס כשהוא מגיע מצויד ללילות הלבנים בכנסת.

ארי קלמן, הפוליטי של 'בחדרי', הודיע על עזיבתו את סיקור הכנסת - לקראת חתונתו והמעבר הצפוי לארה"ב, אך ימשיך לפרשן מרחוק את התהליכים הפוליטיים. בכנסת, תפסנו אותו עם העיתונאית חני אדרי. האם היא תמלא את מקומו באתר?

בכפר הנופש בעיירה סן אנטון באוסטריה ראינו את שמעון ברייטקופף, יועצו של ראש העיר ירושלים משה ליאון, שומר על כושר גם בנאות דשא.

בין הנופשים שם, נצפו גם אברהם משה מרגלית, מבעלי 'אושר עד', איש העסקים יענקי ברגר ודמויות נוספות מהעולם החרדי.

כוכב הרשת והפעיל החברתי סמיון גרפמן התארח השבוע לראיון מיוחד בתכנית 'סוגרים שבוע' באתר 'כיכר השבת', ומיהר להעביר מסר לעשרות אלפי עוקביו: "בואו נקפיד על אהבת חינם ונתאחד, לפני שנעשה נזק לעם שלנו".

רגע אחרי הריאיון באולפני 'כיכר', פגש סמיון גרפמן במסדרונות 'כיכר השבת' את השר לשעבר ח"כ אמיר אוחנה.

את עטרה גרמן, הכתבת הפוליטית של 'מקור ראשון', ראינו סועדת לטשולנט יחד עם אביה.

 (צילום: דודי בן חמו)
(צילום: דודי בן חמו)

במסדרונות הכנסת ראינו את שני הכוכבים הערבים של התקשורת הישראלית - סולימאן מסוודה מ'כאן 11' ומוחמד מג'אדלה מ'חדשות 12'.

ח"כ שלמה קרעי חסם את מיכאל שמש, הפוליטי של 'כאן 11', בטוויטר, בגלל אחד הדיווחים שלו. במסדרונות, נעשה ניסיון לשכנע להסיר את החסימה אך לפי שעה ללא הצלחה.

שדרן הרדיו והמגיש הפופולארי מנחם טוקר נצפה מבלה עם בני המשפחה בדיסני בפלורידה.

 (צילום: אריק אליוביץ)
(צילום: אריק אליוביץ)

במהלך המופע של חבורת תרי"ג בבנייני האומה בירושלים תפס 'זופניק' את מנחם הלפרט ואריאל ברמן, המוחות שמאחורי התופעה שכבשה את הילדים, ברגע של מנוחה, נהנים ממעשי ידיהם.

ב'מיני ישראל' ראינו את הגאון הרב בנימין חותה יחד עם שדרן הרדיו הבכיר עמי מימון, מטיילים ונהנים.

השבוע נערכה יום הולדת 60 יוקרתית לאיש העסקים והזמר דדי גראוכר בהשתתפות אישי ציבור ובכירי תעשיית המוזיקה ל'זופניק' נודע, כי המחותן של דדי, איש התקשורת דודי שוומנפלד, נמנע מלהשתתף בחגיגה בגלל שנת האבל על אביו שנפטר מהקורונה, אך הוא לא ויתר על ביקור אישי בביתו, לאחל מזל טוב לאיש והאגדה.

לאחר שצפו במופע שלו, סיון רהב מאיר ובעלה ידידיה מאיר נצפו מחליפים חוויות עם אמן החושים החרדי מני הולנדר.

 (צילום: פיני גולדברג @pini_goldberg)
(צילום: פיני גולדברג @pini_goldberg)

את איש התקשורת הוותיק, יצחק נחשוני, שהחל השבוע לכתוב טור ב'משפחה', ראינו בבר מצווה לנכדו של הגרב"צ אזרחי, בן לבנו הרב חיים לייב אזרחי.

 (צילום: רשת התקשורת הנקודה)
(צילום: רשת התקשורת הנקודה)

היועץ האסטרטגי, יענקי ביכלר, איש הצללים של יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי, נופש כל שנה בקיסריה עם משפחתו ועם חברים מבלגיה. השבוע, הוא חלף ליד מסעדת 'הצלבנים' מול הים, שם ערך כוכב הרשת שוקי סלומון שבע ברכות למפיק מיכאל כפלין, ביכלר עזב את משפחתו למספר דקות ונכנס לאחל מזל טוב.

את חבר מועצת העיר ירושלים ומחזיק תיק תרבות תורנית, דוד בלומנשטוק ראינו בקניות לשבת בשוק מחנה יהודה, כאחד האדם.

גם חבר מועצת העיר ירושלים, יהונתן יוסף, נצפה בקניות בחנות ירקות שכונתית.

 (צילום: מרדכי לוי)
(צילום: מרדכי לוי)

אנשי היח"צ חזקי שכטר ונחמיה רוזנפלד נצפו בשבע ברכות בכפר חב"ד לבנו של סגן ראש המועצה בנימין ליפשיץ.

 (צילום: לוי נוישטט)
(צילום: לוי נוישטט)

מנהיג קהילת 'מאיר ישא ברכה' הגר"מ ביטון, מקורבו איש מרוקו יהודה אזרד והיועץ האסטרטגי גואל ועקנין הגיעו לטשולנט 'העלית', הנמצא על אם הדרך צפונה, בעיר יקנעם עלית. הרב ביטון, ברך את בעלי המקום על השפע המשובח וסלסל עם המוזיקה המקומית ממגוון שירי מרוקו.

‏אחרי טיסת הבכורה מישראל למרוקו, תפסנו את יועץ התיירות דודי רובינשטיין יחד עם איש מרוקו יהודה אזרד והמדריך יוסוף סאפין כשהם חוגגים את היום ההיסטורי בסעודה עשירה במרוקו.

בשדה התעופה במרקש שבמרוקו, בדרך חזרה לישראל, ראינו את איש התיירות החרדי דודי רובינשטיין וכתב הפלילים הבכיר של 'מאקו' שמעון אפרגן.

אבי סויסה יועץ התקשורת של הרב הראשי הגר"ד לאו ומנהל התקשורת החרדית ב'איחוד הצלה', נצפה בהתייעצות עם הראשל"צ הגרש"מ עמאר בחתונת בתו של נשיא איחוד הצלה אלי ביר.

הרב אפרים מירוויס, רבה הראשי של בריטניה, הגיע השבוע לביקור בישראל, והנה הוא כאן בנתב"ג.

 (צילום: fly.corona)
(צילום: fly.corona)

רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ כובד השבוע בסידור חופה וקידושין בחתונת בנה של מירי דוויק, מנהלת הלשכה של הנגיד ואיש החסד הרב דוד דרלי מטבריה.

  (צילום: דודי קפלר)

בדרך להופעה בבלגיה, האחים המוזיקאים יואלי ורולי דיקמן עצרו לשופינג.

בשעת בוקר מוקדמת: הזמר החסידי אהרל'ה סמט הגיע להקלטות אחרונות באולפן הביתי של המעבד והמנצח יואלי דיקמן.

הזמר מאיר גפני ניצל את ההופעה לבני הישיבות שנערכה השבוע בירושלים – והועברה בשידור חי ב'כיכר השבת', כדי לצלם קליפ לשיר החדש שלו, "שובו אליי". יש למה לצפות.

ממופע למופע: הזמר אביב גפן וילדיו הגיעו עם מסוק להופעה של הזמר אברהם פריד ביד בנימין.

  (צילום: רועי שרמן)

"יהודים מתכוננים לשבת קודש"; גדול הזמר החסידי אברהם פריד נצפה קונה דגים לכבוד שבת.

 (צילום: מ.מ.ל.)
(צילום: מ.מ.ל.)
הגדלה

בין הופעה להופעה בארצות הברית ראינו את הזמרים שמילי אונגר ופיני איינהורן יחד עם הקלידן שמחה אברמצ'יק והמפיק שלום וגשל בשירי רגש מנדנדים.

פיני איינהורן ושמחה אברמצ'יק נצפו בבדיקות קורונה בנתב"ג לאחר שחזרו מסבב ההופעות בארה"ב.

במהלך מופע קיץ של הזמר והיוצר ישי לפידות בטבריה, הקהל ביקש מלפידות לבצע את 'שיר השמחה' שביצע יחד עם כוכב הרשת שוקי סלומון וצבר מאות אלפי צפיות ברשת.

במהלך אירוע חסידי, הקלידן והזמר ביצעו גרסה באידיש ל'שיר השמחה' של שוקי סלומון. תודו שזה קורע.

רגע לפני שעלה לבמה בהופעה בלוד ראינו את גדול הזמר היהודי יעקב שוואקי בתפילת מנחה נרגשת.

 (צילום: איתמר קירשבוים)
(צילום: איתמר קירשבוים)

ביום שישי, ראינו את יעקב שוואקי בקניות לשבת בשכונת גאולה בירושלים.

 (צילום: לוי נוישטט @levi.n.770)
(צילום: לוי נוישטט @levi.n.770)

את גדולי הזמר אוהד מושקוביץ ויעקב שוואקי תפסנו בחזרות, רגע לפני המופע המשותף בבנייני האומה בירושלים, שרים "צדיקים וצדיקות".

בהופעה של יעקב שוואקי בבת ים בה אירח את שולי רנד נצפה המנצח והמעבד יובל סטופל שמלווה את אברהם פריד בכל הופעותיו.

 (צילום: אלי רייס)
(צילום: אלי רייס)

את הזמר השטייגעניסט יונתן רזאל ראינו כשהוא לומד תורה יחד עם בנו לצד המפיק דוד פדידה, רגע לפני עלייה לבמה.

 (צילום: דודי בן חמו)
(צילום: דודי בן חמו)

ואילו הזמר מאיר גרין נצפה במהלך קניות בקניון מלחה בירושלים.

 (צילום: חיים פרוכטר)
(צילום: חיים פרוכטר)

את הזמר החסידי מנדי וייס תפסנו מצטייד בלבוש חדש ב'בגיר' בני ברק.

וזה כבר הזמר עקיבא תורג'מן שנצפה בתפילת שחרית במהלך חופשה בכנרת.

 (צילום: דביר אריאלי)
(צילום: דביר אריאלי)

בשבוע האחרון נערכו הצילומים לקליפ של הזמר אלי ווייס (זה שחשף את הלהיט החסידי 'אין עוד מלבדו'), בו משתתפים מיטב המוזיקאים ורקדנים שונים, ביניהם נגן הקלרינט דוד קליגר והרקדן יענקל'ה קורנבליט. עד שהקליפ יהיה מוכן, 'זופניק' השיג לכם כמה קטעים מצחיקים מאחורי הקלעים... (צילום: שרוליק רוזנברג - מלך הסטטוסים).

איש היח"צ הירושלמי יחיאל אברהם נצפה נושא תפילה בכותל המערבי.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון השתתף בשמחת השבע ברכות לבנו של יחזקאל שבו, מקורבו של הראשל"צ הגר"ש עמאר, ואמר: "זכינו בירושלים שיש לנו רב עיר כזה".

  (צילום: שמעון א.צ.)

 

השבוע נערך ערב הצדעה לפרופסור יוסף פרס, מי שהיה מנכ"ל בית חולים 'שניידר' במשך 14 שנים ומשמש כיום כנשיא ארגון 'למענכם', בהשתתפות בכירי מערכת הבריאות. ראש האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו שלח מכתב מיוחד למעמד. אורח הכבוד במעמד היה היועץ הרפואי יוסי ערבליך.

רב הסלבס מרדכי חסידים הגיע לשמח בקייטנת הילדות המיוחדות של ארגון 'שלובות' בניהולו של איש החסד חונה דייטש שפועל למענן יומם ולילה.

  (צילום: שלמה כהן)

ולסיום, חמש הכתבות הנצפות ביותר ב'כיכר השבת' בשבוע האחרון: 

יש לכם סיפור פיקנטי על דמות מוכרת? צילמתם תמונה מעניינת של סלבס חרדים או שלוחי דרבנן מתפנפנים בחו"ל / טורפים במסעדה / בבידוד מה'קורונה' / או סתם באמצע הליך שגרתי מחיי היום יום? 
'זופניק' כאן בשבילכם, כל הזמן - לחצו כאן