אאא

שרת הפנים, איילת שקד, פנתה במכתב אישי לכל ראשי הרשויות בישראל, ובו היא דורשת מהם להיערך לתפילות הימים הנוראים וחגי תשרי בצל ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה, כאשר כפי שהוערך בחודשים האחרונים, היעד של הממשלה הוא הטלת סגר בחגי תשרי וסגירת בתי הכנסת.

בהודעה מטעמה של שקד נאמר כי משרד הפנים והמשרד לשירותי דת נערכים לסייע לרשויות המקומיות וכן לבתי הכנסיות, בהתאם להחלטות אשר תקבל הממשלה ולהנחיות משרד הבריאות, לקיים באופן המיטבי את תפילות החג כסדרם תוך שמירה על בריאות המתפללים.

שרת הפנים ביקשה להיערך לקיום התפילות בשטחים פתוחים בכל ההיבטים הלוגיסטיים כדוגמת פריסת רשתות הצללה, אמצעי מיזוג וכדומה, וכן למפות את מבני ציבור וחצרותיהם שלא בשימוש בימי החג כגון: בתי ספר, גני ילדים, מתנסים ועוד, במטרה לאפשר למתפללי בתי הכנסת לעשות בהם שימוש, זאת לטובת פיזור המניינים הגדולים למניינים קטנים יותר ובטוחים וכדי להגן על בריאות המתפללים.

שקד, בניגוד לראש הממשלה נפתלי בנט שמדבר רק על מגיפת ה"דלתא", הזכירה בהודעתה כי מדובר בהתפרצות מחודשת של הקורונה ואמרה כי "אנו נמצאים בעיצומה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה אשר עלולה להוביל לכך שגם בשנה הזו נצטרך כולנו להתאים עצמנו לקיום התפילות המיוחדות של הימים הנוראים וחגי תשרי באופן שונה מהרגיל - ולכך עלינו להיערך בהתאם".