אאא

כבר חודשים רבים סובבים ברשת שמועות רבות על עדכונים הצפויים להגיע אל יישומון המסרים הפופולארי ''וואטסאפ'', חלקם טרם הגיעו, חלקם בפיתוח וחלקם - כמו לדוגמה אפשרות ה'מכשירים מרובים' נמצאים בבטא. 'כיכר השבת' מסכם את השמועות העדכניות האחרונות בנושא.

בדרך לפרסומות? עסקים בוואטסאפ

עדכון משמעותי שפורסם על ידי מנכ"ל וואטסאפ, וויל קת'קארט בחשבון הטוויטר הרשמי שלו, על פי פרטי העדכון שעלול לבצע מהפך דרמטי בעולם העסקים והפרסום, וואטסאפ תציע למשתמשים חנויות מקומיות בסביבתם.

על פי הדגמתו של קת'קארט משתמשים יוכלו לחפש בשורת החיפוש אחר עסקים בסביבה או בכל מקום אחר - על פי בחירתם ולפניהם יוצעו שלל העסקים האזוריים כשתינתן אופציה למעבר מיידי לשיחת צ'אט עם בעלי העסקים.

פיילוט של העדכון כבר הוחל באיזור סאו פאולו שבברזיל, העדכון עורר כעס רב בקרב גולשים כשלטענת רבים הוא יוביל לפרסום בוואטסאפ, שמאז ומעולם הבטיחה כי לא תאפשר פרסומות ביישומן הפופלארי.

כך יראה העדכון הצפוי (צילום מסך מתוך חשבון הטוויטר הרשמי של Will Cathcart)
כך יראה העדכון הצפוי (צילום מסך מתוך חשבון הטוויטר הרשמי של Will Cathcart)
הגדלה

 

תמלול הודעות קוליות

על פי דיווח של WABetaInfo, וואטסאפ עובדת על פיתוח כלי תמלול להודעות קוליות, הודעות קוליות בעיניי רבים מהווים החלק המרגיז שבאפליקציה, בעוד נוח וקל לשלוח אותן, לעיתים האזנה להם מייגעת ממש ורבים נאלצים למצוא פתרון פעם אחר פעם, הודעה דוגמת "תכתבו, לא יכול/ה לשמוע" כבר הפכה לשגרתית. הכלי החדש יאפשר את פתרון הבעיה.

על פי הדיווח, מי שיתמלל את ההודעות לא תהיה וואטסאפ או פייסבוק, אלא חברת 'אפל' העולמית, האינטרס המשותף במקרה הזה ברור, אפל תוכל לשפר את הבנת השפה של העוזרת הקולית שלה - 'סירי' ווואטסאפ תרוויח את תמלול ההודעות.

התמלול יאפשר לעבור בין נקודות ספציפיות בהקלטה ולאחר האזנה ראשונה ישמר במאגר הנתונים של וואטסאפ על מנת לאפשר גישה מהירה בהאזנה חוזרת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

מדבקות, מעכשיו בקלות

מאז העדכון שאפשר שליחת 'מדבקות' (סטיקרים) בוואטסאפ, הם הפכו למעין סמל סטטוס. למי שאינו בקיא בפרטים, יצירת מדבקות היא עניין מעט מסובך ומרבית המשתמשים אגרו מדבקות שהתקבלו ונשלחו בקבוצות השונות, כשגם כמובן, קבוצות מדבקות ייעודיות נפתחו. כך שמי שהחזיק במאגר המדבקות הגדול יותר, המצחיק יותר והמגוון יותר - באופן טבעי הרגיש 'נעלה יותר מעל בני האנוש פשוטי העם' ונהנה לשתף את עליונותו מפעם לפעם בסיטואוציות מתאימות.

כעת אחרי עדכון מעניין, שאפשר את הוספת כל מדבקה מאוסף המדבקות שלכם לתמונות, בטרם שליחתם. כשעד לעדכון זה התאפשר להוסיף לתמונות רק מדבקות של אימוג'ים נבחרים של וואטסאפ.

וואטסאפ מתכוונת להשלים את העדכון ועל פי דיווח WABetaInfo, היא תאפשר הפיכת כל תמונה בטרם שליחתה למדבקה. כל תמונה שתשלח מהגלריה תוכל להפוך למדבקה בלחיצת כפתור אחת. צפו למדבקות רבות נוספות שיתווספו בקרוב אל המאגר.

עדכונים צפויים אלו, מתווספים לעדכונים רבים 'פשוטים' שנוספו לאחרונה ליישומון הפופלארי, החל מהגברת מהירות הקלטות שליחת תמונה חד פעמית ועוד, לחלק מהעדכונים רבים מהמשתמשים אף לא שמו לב - עדכונים קוסמטיים רבים נוחים ושימושיים כשוואטסאפ עומלת על הוספת רבים דומים להם.