אאא

לפי זמן קצר בשכונת מאה שערים בירושלים נפצעו ארבעה בני אדם כתוצאה מקריסת סוכה שעמדה בגובה של שני מטרים.

כל ארבעת הפצועים נזקקו לטיפול רפואי, כשלשה מהם בגירים אוחד מהם קטין. על פי הדיווח של לירן תמרי ב-'וינט', במאה שערים ניסו למנוע מכוחות להגיע לסייע בהענקת טיפול רפואי לפצועים.

ממד"א נמסר כי "בשעה 19:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים,  על סוכה שקרסה מגובה של קומה אחת, ברחוב שומרי אמונים, בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק והדסה בהר הצופים, 4 נפגעים במצב קל, בהם שתי נשים בשנות השלושים, פעוטה כבת שנתיים וילד כבן 5 עם חבלות".

בבית חולים 'הדסה' מסרו כי "אל חדר המיון בהדסה הר הצופים פונו שתי נשים אשר נפצעו כתוצאה מקריסת סוכה בירושלים. צוות המחלקה לרפואה דחופה בהר הצופים מעדכן כי מצבן ככל הנראה קל, הן סובלות מפגיעות אורתופדיות ועוברות בשעה זו בדיקות הדמיה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מדוברות המשטרה נמסר כי "התקבל דיווח במוקד המשטרה על קריסת רצפת סוכה שהוקמה בגובה של כ-2 מטרים בשכונת מאה שערים בירושלים. כתוצאה מכך נגרמה פציעתם של 4 אנשים במצב קל (3 בגירים וקטין) שנזקקו לטיפול רפואי. כוחות משטרה שהגיעו למקום החלו בחקירת נסיבות המקרה".

כזכור, לפני החג המשטרה פירקה מספר סוכות שנבנו בצורה מסוכנת, ביניהן פירוק הסוכה הגדולה של הגר"מ ברנדסדורפר שנבנתה על עמודים ברחוב זוננפלד בשכונת בית ישראל בירושלים, מציגה הבוקר (ראשון) המשטרה את תיעוד ההריסה.

לפי המשטרה, אישור תוכנית ההריסה והאבטחה נעשה בסוף השבוע ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הגיע למקום, פיקח ועמד מקרוב אחר פעילות המשטרה, שאבטחה את גורמי עיריית ירושלים ושמרה על הסדר הציבורי בעת פירוק הסוכה.

"בעת הגעת הכוחות למקום לפנות בוקר", נמסר בהודעת המשטרה, "הם נתקלו בחסימת צירי גישה באמצעות פחים שהובערו ועשרות מתגודדים בסוכה ובצירים המובילים לרחוב בה הוקמה תוך שניסו לעכב את ביצוע האכיפה. בתוך דקות בודדות, השוטרים פינו מהמקום את המתגודדים והמכשולים במקצועיות, וגורמי העירייה פעלו לפירוק הסוכה בשעות האחרונות".

לטענת המשטרה, "כבר עם הגעת הכוחות, יודו מספר אבנים, בקבוקים ושקיות אשפה לעברם, זאת לצד גידופים מצד ההמון שהתקהל באזור, וכך גם בעת עזיבת הכוחות.

"הסוכה נבנתה על פיגומים בגובה רב והיוותה סיכון ממשי לנפש ולרכוש, תוך פגיעה בציבור משתמשי הדרך וסיכון הציבור המגיע למרכז הרפואי שנמצא במקום שאף הגיש תלונה לעירייה בנושא. בימים האחרונים התקיים שיח והידברות על ידי גורמי המשטרה והרשות המקומית אל מול בעליה של הסוכה שהוקמה בשכונת מאה שערים בירושלים, זאת במטרה להוביל לפירוקה ללא צורך בפעילות אכיפה.

"לנוכח העובדה שהסוכה לא פורקה ע"י מחזיק המקום, בהתאם לחוק ולנוכח פסיקת בימ"ש, המשטרה אבטחה את אנשי עיריית ירושלים בפירוק הסוכה תוך שמירה על הסדר הציבורי".