אאא

המשטרה תפצה נער לאחר ששוטר היכה אותו במכת אגרוף חזקה במהלך הפגנה על מותו של אהוביה סנדק ז"ל. בכתב התביעה שהגישו הנער ומשפחתו באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו נגד השוטר והמשטרה, תואר כי לנער נגרמה פגיעה פיזית כואבת ומסוכנת, עוגמת נפש רבה וכן נשללה ממנו בברוטאליות הזכות להפגין.

האירוע התרחש לפני פחות משנה, בעת שמפגינים מחו מול ביתו של השר אמיר אוחנה בדרישה להקים ועדת חקירה חיצונית שתבדוק את נסיבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל.

בסרטון תיעוד האירוע נראה שוטר מכה את הנער, אז בן 16, במכת אגרוף חזקה בפניו, ללא כל סיבה.

בכתב התביעה פורט כי לנער "נגרמה פגיעה גדולה, הוא חש הוא חש סחרחורות וסבל מכאבים רבים ועוגמת נפש על ההתנהלות האלימה כלפיו. האירוע מתועד בסרטון.. הממצה למעשה את סיפור הדברים. בסרטון נצפה שוטר יס"מ כאשר הוא תוקף את התובע בצורה אגרסיבית וברוטאלית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנוסף, ציין עו"ד יאדו כי כחצי שנה לפני התקיפה עבר הקטין אירוע איבה אשר במהלכו הושלכה אבן גדולה על ראשו. "כתוצאה מאירוע האיבה אושפז התובע עם פגיעת ראש קשה והוגדר בפצוע אנוש. אך בנס יצא התובע מאותו אירוע לחיים, אך בשל הפגיעה הרחבה בגולגולת הושמו בראש של התובע פלטינות, ואך במזל לא פגע האגרוף בפלטינות בראשו של התובע ולא גרם לנזק גדול במידה משמעותית".

בתביעה נטען, כי משטרת ישראל נושאת הן באחריות שילוחית לתקיפה והן באחריות ישירה "לא הדריכה הדריכה את השוטרים ובכללם את הנתבע, ולא התריעה בפניהם שלא לתקוף לחינם ולא הבהירה לשוטרים את חשיבות זכות ההפגנה על כל הנגזר מכך לגבי ריסון כוחות האכיפה השיטוריים".

 המשטרה תפצה את הנער ב-17,000 ש"ח במסגרת הסכם פשרה.

עו''ד מנשה יאדו מארגון חוננו שייצג את הנער מסר: "לא ניתן לכפור בצדקת התביעה, אשר אכן סולקה בפיצוי בלא שהמדינה הגישה כתב הגנה. יש לקוות ליותר סבלנות שיטורית כלפי מפגינים".