אאא

הידעתם? ירוק חיוור הוכתר באופן רשמי כ"צבע של שנת 2022", מטבח אדום יכול להוריד את ערך הנכס כשרוצים למכור אותו וכל מי שחולם על ספא בהישג יד, מסייד את חדר האמבטיה שלו בכחול. אבל מה עם גוון שיביא לכם שמחה? אם הדוח של חברת עיצוב הפנים, "מודסי", ל-2021, מהווה אינדיקציה כלשהי (ספוילר: הוא מהווה - ועוד איך), אולי הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסא ומעבר למה שמניב רווחים.

לאחר סקירה של יותר מ-1,500 אנשים, מצאו ב"מודסי" שסגול וצהוב היו בין הצבעים הפחות פופולריים לעטוף בהם את קירות הבית, אך בעלי תעוזה שכן עשו זאת, נטו לחוש הכי מאושרים כתוצאה מכך. (ולא, הם לא בהכרח חיברו את הצבעים הללו יחד.)

אז מדוע זה קורה בעצם, מלבד העובדה שצהוב כבר מזמן נקשר לתחושות חיוביות ואושר? צלילה עמוקה יותר לתוך הנתונים מניבה תובנות נוספות: אנשים שסיידו חדר עם אחד מהצבעים האלו נטו להרגיש בטוחים בבתיהם (98 אחוז מאלה שבחרו בסגול ו-87 שבחרו בצהוב) ובעלי שליטה במרחב שלהם (71 ו-68 אחוזים, בהתאמה).

נתון זה מצביע על כך שהגוון הוא לא בהכרח הגורם לרגשות של שמחה להתפרץ, אלא שבני אדם אמיצים שבחרו בו לעטר את כתלי ביתם, חשים כל כך בנוח בחלל שלהם, עד כי נותנים להם לשקף את ה'אני' הכי נועז שלהם - גם אם זו לא הבחירה הפופולרית.

השתכנעתם? הנה איך עושים את זה נכון: