אאא

שוב קמים בבוקר ושוב יוצאים לעבודה. יום רודף יום ועולה השאלה האם הגיע הזמן לעזוב.

רגע לפני שאתם הולכים על ההחלטה להתקדם הלאה לעבודה הבאה, כדי לכם לחשוב על זה שוב. יתכן כי כבר מיציתם, יתכן וחלילה אתם מרגישים זלזול מצד ההנהלה, אבל לא תמיד כדאי לקום וללכת. לפעמים יש לתת צ'אנס נוסף ולנסות לשקם יחסים. אספתי לכם חמש טיפים מדוע כדאי להישאר במקום עבודה הנוכחי.

1. משפחה לא עוזבים

במקום העבודה אנחנו מכירים חברים חדשים וצוברים עשרות שעות של שיחות וחוויות. לכן, גם אם יש לנו מקום אחר, לא בטוח שיהיה לנו חברה כמו שיש לנו כעת. כדאי לשים לב לזה.

בנוסף: איך תשבור להם את הלב ככה ותלך? אל תעשה להם את זה..

2. נוחות

ייתכן שמקום העבודה הבא יהיה רחוק יותר ויצריך נסיעה ארוכה וקשה יותר. ייתכן והשעות לא יהיו נחות כמו שיש לך כעת. אנשים רבים מעדיפים להישאר במקום העבודה שלהם רק בגלל שנח להם עם המצב.

3. הרגל

יש לך את השולחן עבודה שלך. את השעות שבהן אתה קם בעקבות שעות העבודה שלך. אתה כבר רגיל לסדר יום מסוים, ייתכן שמקום אחר הכל ייראה אחרת.

4. זה לא השתמש וזרוק

בוסים לא אוהבים לראות בקורות חיים שעברת בשנה האחרונה חמש עבודות. הם רוצים לראות אדם יציב שהחזיק הרבה זמן בעבודה הצליח בה. ברור שאם עברו כבר כמה שנים או תקופה משמעותית, זה רק פלוס, רק צריך לשים לב איפה עברת עבודה כי רצית להתקדם ואיפה עברת עבודה כי כבר נמאס לך או לא הסתדרת.

5. אמונה בערכים

אם אתה מרגיש תחושת שליחות, מאמין בדרך של המקום, אל תמהר לעזוב, תן מכישורך ויכולתך למען הדבר שהחברה מאמינה בו.

ובכלל, כמו שהדשא של השכן לא באמת ירוק יותר, לא בטוח שעבודה החדשה תהיה טובה יותר מהנוכחית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במידה ולא שכנעתי אתכם, או החלטתם בכל זאת שהגיע השעה לקום וללכת – אתם מוזמנים להיכנס לכתבה "6 סיבות לקום ולעזוב את מקום העבודה שלך" ולהעשיר את הידע שלכם בנושא.

והנה שתי סיבות שאם התחברתם לפחות לאחת מהם – זהו תמרור אזהרה אדום ועלייכם לעזוב מיד את מקום העבודה.

הרעת תנאים

בין אם החלו פתאום עם הרעת תנאים בחברה (קיצוץ שכר, אי מתן תוספות מנמליות הנצרכות) או שהבוס מתנהג בצורה לא נעימה בעליל – הגיע הזמן לעזוב.

משמעות

אם אתה מרגיש שאתה כבר לא מועיל לחברה ואין כל משמעות לתפקיד שלך – קום ותעזוב עכשיו.

בהצלחה בכל מקום אשר תהיה.